پشتیبانی برای ورود بدون رمز عبور به Google Chrome اضافه شد


گوگل در بیانیه ای اعلام کرد که مرورگر کروم اکنون قادر به پشتیبانی از Passkey است. کلید عبور یک راه حل جدید برای جایگزینی رمز عبور است که امکان ورود ایمن و سریع به حساب را فراهم می کند. این رمز عبور حدود دو ماه پیش به عنوان آزمایشی به کروم اضافه شد و اکنون در دسترس همه کاربران قرار گرفته است.

به گفته The Verge، پشتیبانی از کلید عبور به نسخه های دسکتاپ و موبایل کروم در سیستم عامل های Windows 11، MacOS و Android اضافه شده است. گوگل به شما این امکان را می دهد تا از طریق ابزار اختصاصی این شرکت یا ابزارهای مختلف مانند 1Password، رمزهای عبور اندروید را با دستگاه های دیگر همگام سازی کنید.

ویژگی Passkey گوگل کروم در سیستم عامل مک

رمز عبور یک شناسه منحصر به فرد است که در رایانه، تلفن یا دستگاه دیگری مانند کلید امنیتی USB ذخیره می شود. وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که میزبان Passkey API هستند به شما امکان می‌دهند از طریق سیستم بیومتریک دستگاهتان (مانند حسگر اثر انگشت یا تشخیص چهره) وارد حساب خود شوید.

مقالات مرتبط:

نکته مهم در مورد رمز عبور این است که به شما امکان می دهد بدون رمز عبور وارد حساب خود شوید، بنابراین هیچ گذرواژه ای برای نگرانی درمورد لو رفتن وجود ندارد. اپل، گوگل و مایکروسافت اعلام کرده‌اند که استفاده گسترده از کلیدهای عبور را آغاز خواهند کرد، بنابراین در نهایت همه دستگاه‌های اصلی از کلیدهای عبور پشتیبانی خواهند کرد. فناوری رمز عبور بر اساس استاندارد FIDO طراحی شده است.

تعدادی از فروشگاه های آنلاین مانند Best Buy و خدماتی مانند PayPal در حال حاضر پشتیبانی رمز عبور را ارائه می دهند. احتمالاً وب‌سایت‌ها و برنامه‌های بیشتری به زودی از کلیدهای عبور پشتیبانی می‌کنند.