پزشکان در کلینیک می توانند سردرد شما را درمان کنند


در صورت ابتلا به بیماری های زیر باید برای درمان سردرد به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

سینوزیت

سینوس ها حفره های خالی هستند که در اطراف بینی و پیشانی قرار دارند. غشاهای مخاطی دیواره داخلی آنها را می پوشاند. عواملی مانند عفونت، آلرژی و بیماری های زمینه ای باعث افزایش مخاط و مسدود شدن آن می شود. این حالت باعث افزایش فشار در سینوس ها و در نتیجه احساس سردرد (سردرد سینوسی) می شود. این دقیقا زمانی است که وقتی به جلو خم می شوید، درد و سنگینی را در پیشانی احساس خواهید کرد. در این نوع شرایط متخصص گوش و حلق و بینی می تواند به شما در درمان این بیماری کمک کند.

عفونت گوش

اگر عفونت گوش داشته باشید، علاوه بر سردرد، علائم دیگری مانند گوش درد، ترشح مایع از گوش و تب را نیز تجربه خواهید کرد. عفونت های ویروسی و باکتریایی شایع ترین علل عفونت گوش هستند. پزشک گوش و حلق و بینی داروهایی مانند قطره گوش، آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را برای درمان تجویز می کند.

در صورت نیاز به مشاوره آنلاین پزشکی در این زمینه می توانید به سایت درمانکده مراجعه کنید. پزشکان متخصصی که با مجموعه درمانکده همکاری می کنند آماده ارائه مشاوره آنلاین به صورت متنی، صوتی و تصویری می باشند.

ممکن است برای درمان سردرد خود به کمک یک متخصص گوارش نیاز داشته باشید

برخی از بیماری های گوارشی می توانند به طور غیر مستقیم منجر به سردرد شوند:

سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

سندرم روده تحریک پذیر یک بیماری مزمن است که روده بزرگ را درگیر می کند. درد شکم، نفخ، یبوست و اسهال از علائم شایع هستند. این عوارض زمینه را برای کم آبی بدن و در نتیجه سردرد نیز فراهم می کند.

بیماری سلیاک

بیماری سلیاک یک بیماری خود ایمنی است که روده کوچک را تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که گلوتن مصرف می کنند با این بیماری درگیر هستند. این بیماری گوارشی منجر به سوء جذب ویتامین ها و مواد معدنی و کمبود مواد مغذی در بدن می شود. به همین دلیل، بیماران ممکن است سردرد را نیز تجربه کنند.

بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD)

برخی از بیمارانی که رفلاکس اسید معده را تجربه می کنند سردرد نیز دارند. پزشکان دقیقاً رابطه بین آنها را نمی دانند.

در این بیماری اسید معده به دلیل چاقی، بارداری، استعمال دخانیات، پرخوری و بیماری های زمینه ای به سمت اندام های فوقانی گوارش حرکت می کند. این بیماران با علائمی مانند سوزش سر دل و احساس ترش در دهان مواجه هستند. همچنین علت تلخی دهان نیز می تواند مربوط به این بیماری گوارشی باشد.

اگر به طور مکرر سردرد دارید و علائم گوارشی را همراه با آن تجربه می کنید، بهتر است با متخصص گوارش مشورت کنید. برای دسترسی به لیست متخصصین گوارش در تهران می توانید از خدمات آنلاین درمانکده سلامت استفاده کنید. این لیست اطلاعات کاملی در مورد پزشکان در اختیار شما قرار می دهد. در صورت نیاز می توانید از طریق پلتفرم کلینیک درخواست مشاوره آنلاین یا تعیین نوبت آنلاین کنید.