پروژه بزرگ اپل: دریافت حقوق پخش لیگ برتر انگلیس


سال گذشته اپل برای اولین بار وارد عرصه پخش زنده ورزشی شد و توانست قراردادهای مهمی را با لیگ برتر بیسبال (MLB) و لیگ برتر فوتبال (MLS) امضا کند. سازنده آیفون همچنین تلاش کرد تا حقوق پخش بازی های NFL را به دست آورد، اما این معامله در نهایت به یوتیوب رسید.

به گزارش دیلی میل، اپل تمایلی به انصراف از فعالیت در زمینه پخش زنده مسابقات ورزشی ندارد. ظاهرا اپل می خواهد حق پخش مسابقات لیگ برتر انگلیس را نیز به دست آورد. مسابقات لیگ برتر فوتبال به زودی از سر گرفته می شود.

اپل بارها نشان داده است که علاقه زیادی به پخش مسابقات فوتبال دارد. تد لاسو، محبوب ترین سریال اپل تی وی پلاس، بر روی فوتبال تمرکز دارد. دیروز این سرویس مستند جالبی با محوریت پروژه لغو شده سوپرلیگ اروپا منتشر کرد. قرارداد خبرساز اپل با لیگ MLS نشانه دیگری از علاقه این شرکت به فوتبال است.

از ماه آینده، تمام مسابقات MLS منحصراً از طریق برنامه Apple TV در دسترس خواهند بود. تماشای مسابقات لیگ برتر فوتبال وابسته به سرویس جدید MLS Season Pass است که 14.99 دلار در ماه هزینه دارد. برای تماشای یک فصل کامل مسابقات، می توانید بسته 99 دلاری را دریافت کنید. کاربران Apple TV Plus می توانند Season Pass MLS را با تخفیف خریداری کنند. تعدادی از بازی های MLS به صورت رایگان در اختیار مشترکین Apple TV Plus قرار خواهند گرفت.

قرارداد با لیگ فوتبال آمریکا سالانه حدود 250 میلیون دلار برای اپل هزینه دارد. دستیابی به حق پخش مسابقات لیگ برتر انگلیس بسیار گرانتر خواهد بود و به میلیاردها دلار می رسد.

به گزارش دیلی میل، قرارداد فعلی لیگ برتر با Sky Sports و BT Sport در سال 2025 به پایان می رسد. مسئولان این لیگ تا قبل از پایان سال جاری بررسی پیشنهادات شرکت های مختلف را آغاز خواهند کرد. ظاهرا اپل یکی از شرکت هایی است که قصد دارد حق پخش را در اختیار بگیرد.

حتی در صورت توافق با مقامات لیگ انگلیسی، بعید است که اپل بتواند حقوق پخش انحصاری را به دست آورد. طبق قوانین هیچ شرکتی نمی تواند حق انحصاری پخش تمامی مسابقات این لیگ را داشته باشد. برخی از بازی های لیگ انگلیس از شبکه های بی بی سی پخش می شود.