پرفروش ترین گوشی های بازار ایران در سال گذشته


بر اساس آمار انجمن واردکنندگان موبایل، در 12 ماه گذشته در مجموع 16 میلیون و 261 هزار دستگاه تلفن همراه به ارزش 4 میلیارد و 140 میلیارد دلار وارد بازار ایران شده است که 81.6 درصد از کل گوشی های وارداتی از رده اقتصادی و میان رده بوده است. محصولات

این مطلب در تاریخ 23 آبان 1401 با اطلاعات جدید به روز شده است.

در سال گذشته سامسونگ، شیائومی و نوکیا به ترتیب با 49، 23 و 14 درصد بیشترین حجم واردات را به خود اختصاص دادند. در حالی که از نظر ارزش دلاری واردات، سامسونگ، اپل و شیائومی به ترتیب با 41، 34 و 20 درصد، سه جایگاه اول را به خود اختصاص داده اند. بنابراین سامسونگ را می توان حاکم مطلق بازار ایران دانست.

سامسونگ؛ حاکم مطلق بازار ایران

سه گوشی گلکسی A12، نوکیا 105 و گلکسی A13 در جایگاه های اول تا سوم واردات گوشی به بازار ایران قرار دارند. همچنین همین مدل ها به ترتیب با یک میلیون و 680 هزار، 876 هزار و 300 و 769 هزار و 500 دستگاه بیشترین فروش گوشی را در کشور در سال گذشته تجربه کرده اند.

واردات گوشی در دسته بندی های مختلف

یک نکته جالب در مورد آمار فروش گوشی ها در بازار ایران مربوط به وضعیت فروش آیفون 13 پرو مکس پرچمدار گوشی های هوشمند اپل در سال 2021 و ابتدای سال 2022 است.این محصول با 491400 دستگاه فعال در جایگاه هشتم قرار دارد. جزو پرفروش ترین گوشی های بازار ایران اما خرید آن در کل برابر است با هزینه خرید هفت گوشی اول جدول فروش!

در سال های اخیر گوشی های پرچمدار با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه شده اند و این موضوع در بازارهای جهانی نیز دیده می شود، اما فکر نمی کنیم در هیچ کجای دنیا روند افزایش قیمت گوشی مانند بازار ایران باشد. . در حالی که بر اساس آمار کانترپوینت، از هر 10 گوشی هوشمند پرفروش دنیا، 7 گوشی متعلق به اپل است، در لیست 10 گوشی پرفروش ایران، شاهد 9 دستگاه اقتصادی و تنها یک مدل اپل هستیم.

سیب؛ حاکم پنهان بازار ایران

بسیاری از تولیدکنندگان گوشی در بازار ایران حضور رسمی یا غیر رسمی دارند. اما در این بین حضور برندها سامسونگ، شیائومی، اپل و زوج نوکیا جسورتر از برندهای دیگر است. در بین این شرکت ها گوشی های سامسونگ و شیائومی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

در ادامه می توانید لیست پرفروش ترین گوشی های بازار ایران در 12 ماه اخیر را مشاهده کنید:

نظر شما کاربران تیرازیس فایل در مورد پرفروش ترین گوشی های 12 ماه اخیر ایران چیست؟