پردازنده Snapdragon 7+ Gen 2 برای گوشی های میان رده معرفی شد؟


در حالی که کوالکام کنفرانس جدیدی را فردا (جمعه) اعلام کرده است. پردازنده های سری اسنپدراگون، خبرگزاری رجیستر در گزارشی اختصاصی می گوید: « پردازنده نسل دوم اسنپدراگون 7 پلاس معرفی شد. در زمان نگارش این مقاله، کوالکام هیچ بیانیه رسمی برای رسانه ها منتشر نکرده است.

رونمایی از Snapdragon 7 Plus Gen 2 ما را شگفت زده کرد، زیرا آخرین پردازنده میان رده Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 بود. افشاگران به احتمال Snapdragon 7 Plus Gen 2 یا Snapdragon 7 Plus نسل دوم اشاره کرده بودند، اما هرگز آنها را نگفتند. گفت که کوالکام به دنبال معرفی نسل دوم اسنپدراگون 7 پلاس است.

کوالکام می گوید پردازنده میان رده جدیدش دارای تعدادی ویژگی است که فقط در پردازنده های پرچمدار سری 8 آن یافت می شود. طبق وب سایت Register، اسنپدراگون 7+ نسل 2 در گوشی هایی با قیمت بین 400 تا 600 دلار وجود خواهند داشت.

طبق گزارش رجیستر، کوالکام در حال حاضر 69 درصد از بازار جهانی گوشی های گران قیمت و 78 درصد از بازار جهانی گوشی های پریمیوم را در اختیار دارد.

پردازنده مرکزی در سیستم روی تراشه Snapdragon 7+ Gen 2 به 1+3+4 هسته مجهز شده است. این بدان معناست که واحد CPU دارای یک هسته اصلی، سه هسته میانی و چهار هسته کم مصرف است. حداکثر فرکانس پردازنده مرکزی به 2.91 گیگاهرتز می رسد. کوالکام گفت اسنپدراگون 7+ نسل 2 تا 50 درصد قدرتمندتر از نسل قبلی است.

در همین حال، Snapdragon 7+ Gen 2 به یک مدل ناشناخته از پردازنده گرافیکی Adreno به قدرتی دو برابر نسل قبل مجهز شده است. تراشه جدید کوالکام در فرآیندها هوش مصنوعی نیز دو برابر شده است. Snapdragon 7+ Gen 2 علیرغم قدرت تولید بالاتر، 13 درصد مصرف انرژی کمتری دارد.

اسنپدراگون 7+ نسل 2 به این گوشی مجهز به مودم Snapdragon X62 5G است که سرعت دانلود 4.4 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد و از بلوتوث 5.3 و Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند. سیستم روی تراشه جدید کوالکام از فناوری تطبیقی ​​aptX و یک ISP 18 بیتی (پردازنده سیگنال تصویر) استفاده می کند.

طبق گزارش رجیستر، پردازنده Snapdragon 7+ Gen 2 از حالت تصویربرداری ویژه در گوشی های هوشمند برای محیط های کم نور پشتیبانی می کند. در این مورد، دوربین 30 عکس می گیرد و همه آنها را ترکیب می کند تا تصویر نهایی دارای نور و جزئیات کافی باشد.