پردازنده M3 احتمالا در مک بوک ایر 13 اینچی و آیپد پرو OLED استفاده خواهد شد


یکی از محصولاتی که طرفداران اپل منتظر رونمایی از آن هستند، مک پرو 2023 است. یک کامپیوتر رومیزی که سال هاست به روز نشده و شایعات حاکی از آن است که طراحی مشابه نسل قبل خواهد داشت. با این حال، علاوه بر مک پرو، اپل رایانه های دیگری نیز در خط تولید دارد.

راستی مارک گارمنتحلیلگر بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی نسل جدید مک بوک ایر 13 اینچی و مک بوک ایر 15 اینچی است. این لپ تاپ ها احتمالا تا قبل از تابستان 2023 معرفی می شوند.

خرید یک مک بوک 15 اینچی با پردازنده M2 تا حدی منطقی است. زیرا با مدل جدیدی از مک بوک ایر روبرو هستیم که قبلاً ندیده بودیم. اما احتمالاً معرفی مک بوک ایر 2023 13 اینچی با پردازنده M2 به فروش خود می رسد.

در همین زمینه، گارمین پیش بینی می کند که مک بوک ایر جدید 13 اینچی با پردازنده M3 معرفی شود. اپل برای اولین بار از لیتوگرافی 3 نانومتری در پردازنده M3 استفاده خواهد کرد. لیتوگرافی به ابعاد ترانزیستورهای تراشه اشاره دارد و هر چه عدد بیان شده بر حسب نانومتر کمتر باشد، پردازنده قدرتمندتر و کم مصرف‌تر است.

گارمین می گوید لیتوگرافی 3 نانومتری به طور قابل توجهی عملکرد و بهره وری انرژی پردازنده M3 را افزایش می دهد. سال گذشته، اپل اولین مدل از پردازنده های سری M2 را در WWDC معرفی کرد. به همین دلیل بعید نیست که مک بوک ایر جدید 13 اینچی در نمایشگاه WWDC 2023 رونمایی شود. شایعات می گویند مک بوک ایر 15 اینچی در نوروز 1402 معرفی خواهد شد.

گارمین ادعا می کند که نسل بعدی آیپد پرو که در نیمه اول سال 2024 با صفحه نمایش OLED وارد بازار می شود، دارای پردازنده M3 نیز خواهد بود.