پردازنده «شکارچی» مدیاتک خواب را از کوالکام و اپل دور می کند


تا کنون شایعات زیادی در مورد اسنپدراگون 8 نسل 3 شنیده ایم، اما افشاگران تا حد زیادی Dimensity 9300 را که رقیب اصلی این پردازنده در گوشی های اندرویدی به حساب می آید، فراموش کرده اند. یک افشاگر می گوید که مدیاتک در حال کار بر روی یک پردازنده پرچمدار با چهار هسته قدرتمند Cortex-X4 است.

شایعات می گویند که کوالکام در حال کار بر روی مدل های آزمایشی مختلف اسنپدراگون 8 نسل 3 است و قوی ترین مدل دارای دو هسته Cortex-X4 است. یکی از نگرانی های اصلی Cortex-X4 افزایش دمای CPU است.

طبق حساب دیجیتال چتر Weibo، MediaTek در حال کار بر روی یک پردازنده جدید با پیکربندی 4+4 برای هسته‌ها است. چهار هسته اصلی با اسم رمز شکارچی هستند.

بر اساس چه چیزی Wccftech می نویسد که اسم رمز Hunter به هسته های جدید Cortex-X4 اشاره دارد. برخی از افشاگران این نام رمز را به Cortex-A720 نسبت می دهند. هیچ یک از این دو هسته توسط Arm معرفی نشده اند.

مدیاتک احتمالا پردازنده Dimension 9300 را با لیتوگرافی N4P (کلاس چهار نانومتری) TSMC تولید خواهد کرد که مصرف بهینه انرژی دارد. پیکربندی 4 + 4 در مدل جدید Dimension کمی دور از انتظار است، زیرا افشاگر چینی ادعا کرد که این مدل از تراشه هسته‌های کم مصرف ندارد.