پرداخت هزینه به روز رسانی نرم افزار اپل می تواند ویژگی های بهتر و جذاب تری را برای ارمغان به ارمغان بیاورد


اما شارژ اپل برای انتشار آپدیت ها چگونه مشکلات ذکر شده را حل می کند؟ این شرکت به جای استفاده از مهندسان توسعه iOS برای کار بر روی پروژه‌های دیگر، مانند هدست واقعیت ترکیبی خود، مهندسان جدیدی را برای انجام کارهای دیگر با درآمد حاصل از فروش به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار استخدام می‌کند. بنابراین، بودجه مورد نیاز اپل تغییر قابل توجهی نخواهد داشت و کاربران همچنان آپدیت های بزرگ و مهمی را دریافت خواهند کرد.

اگر الگوی کاری اپل در سال های اخیر را در نظر بگیریم، مشخص می شود که این شرکت یک سال تغییرات و ویژگی های مهم را در iOS اعمال می کند و سال بعد روی رفع باگ ها و بهبود ویژگی های قبلی تمرکز می کند. اگرچه این راه حل مزایایی برای سازنده آیفون دارد، اما جذابیت رویدادهای WWDC آن را کاهش می دهد. این مورد با پرداخت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری حل می‌شود و جریان درآمدی فعال ناشی از انتشار به‌روزرسانی‌ها، هر نسخه جدید سیستم عامل اپل را با ویژگی‌ها و امکانات هیجان‌انگیزتر در دسترس قرار می‌دهد.

البته ساخت به روز رسانی های نرم افزاری توسط اپل پرداخت می شود، در حالی که به روز رسانی ارائه رایگان اندروید کار آسانی نیست. به هر حال، اپل به دلیل پشتیبانی نرم افزاری طولانی مدت از آیفون و مک شناخته شده است و این تغییر می تواند تأثیر منفی بر شهرت غول فناوری کوپرتینویی برای انتشار به روز رسانی های نرم افزاری داشته باشد.