پرداخت آنلاین تخلفات، عوارض و طرح تردد خودرو


امروزه تقریبا هیچ میدانی را نمی توان یافت که به روی اینترنت و فضای مجازی باز نشده باشد. در حال حاضر بسیاری از وظایف و وظایف مهم به فضای مجازی محول شده است و خدماتی که در گذشته فقط به صورت حضوری ارائه می‌شد، جای خود را به خدمات الکترونیکی داده‌اند که از هر جایی با اتصال به اینترنت در دسترس هستند. به طوری که برخی از آنها برای صرفه جویی در زمان و هزینه و تشویق مردم به استفاده از خدمات آفلاین، کاملا جایگزین روش های سنتی شده اند.

پیاده سازی زیرساخت های لازم برای هوشمندسازی سیستم های مختلف ارائه خدمات باعث پیدایش اولین سیستم های اینترنتی شد. بنابراین، هر موسسه می تواند خدمات خود را در وب به صورت کاملا الکترونیکی ارائه دهد. اما همه مردم به دلیل عدم دسترسی به ابزارهایی مانند کامپیوتر و اینترنت تا روزی که گوشی های هوشمند وارد عرصه شدند، امکان دریافت خدمات از این طریق را نداشتند.

گوشی های هوشمند به دلیل رابط های گرافیکی بسیار ساده تری نسبت به پلتفرم های دسکتاپ، به مهارت کمتری برای کار با آن ها نیاز دارند و تولید انبوه این وسایل ارتباطی جدید نیز زمینه رشد و توسعه شبکه های اینترنت موبایل را فراهم کرد. این دو نقطه عطفی را در تاریخ وب رقم زدند و می توان گفت که پس از ورود گوشی های هوشمند، این شبکه جهانی کاملا متحول شد و استانداردهای جدیدی به وجود آمد. به طوری که طبق آمار بیش از 60 درصد از ترافیک شبکه جهانی اینترنت در اختیار گوشی های هوشمند است.

در حال حاضر استفاده از گوشی های هوشمند به قدری در بین افراد مختلف رواج پیدا کرده است که فرصت بسیار خوبی را برای موسسات و کسب و کارها فراهم کرده است تا با بهره گیری از این فضا، سطح خدمات خود را ارتقا دهند و کاربران جدید را با مزایای استفاده از خدمات آفلاین به این حوزه معرفی کنند. . . به همین منظور استارتاپ های مختلفی برای تسهیل دسترسی به این خدمات تشکیل شده است.

همانطور که می دانید برای دریافت هر نوع خدمتی باید به باجه خدمات یا سامانه اینترنتی اداره یا موسسه مربوطه مراجعه کنید. تعدادی از این استارتاپ ها با همکاری ادارات و نهادها در زمینه جمع آوری خدمات مختلف خود در بستری یکپارچه با هدف تسهیل و تسریع در روند ارائه خدمات فعالیت می کنند و به همین منظور بسترهای مختلفی شکل گرفته است تا کاربر می توانید از آنها برای جلوگیری از دردسرهای مراجعه حضوری، نوبت گرفتن و انتظار برای دریافت استفاده کنید. سرویس را فراموش کنید

لیست خدمات پرداخت آنلاین قبض خودرو

پرداخت آنلاین قبوض خودرو

امروزه خودرو به یکی از وسایل ضروری مورد نیاز هر فردی به خصوص در شهرهای بزرگ تبدیل شده است. البته باید گفت که خودرو نیز مانند هر وسیله مصرفی دیگری دارای هزینه های جانبی است; از هزینه های نگهداری و تعمیرات گرفته تا هزینه های مربوط به مالیات، بیمه، عوارض و استفاده از خدمات حمل و نقل شهری و بین شهری. بنابراین مالکان خودرو باید هر یک از این هزینه ها را در صورت احتساب کنترل و پرداخت کنند.

در مورد خودرو، هر ارگانی مسئول امور و خدمات مربوط به آن است. بنابراین کنترل هزینه ها و پرداخت های مربوط به هر بخش از طریق سیستم های اینترنتی مجزا مربوط به همان سازمان انجام می شود. اکنون به منظور تسهیل در این امور، شرکت هایی که بیشتر در زمینه پرداخت آنلاین از جمله پرداخت قبوض خدماتی فعالیت می کنند، با اخذ API های لازم از نهادهای مربوطه، برخی از خدمات آنلاین مرتبط با خودرو را در یک سامانه یکپارچه ارائه می کنند.

در ادامه تعدادی از این خدمات مهم را به همراه راهنمای استفاده از آنها معرفی کرده ایم که هم از طریق سایت سازمان مربوطه و هم از طریق سامانه های مختلف ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین می توانید آن ها را دریافت کنید.

مشاهده تخلف و پرداخت جریمه خودرو

سایت پلیس راهور کشور دارای سامانه استعلام جرایم خودرو است که کاربران می توانند با استفاده از بارکد 8 یا 9 رقمی پشت کارت شناسایی خودرو، جزئیات تخلف شامل مبلغ، تاریخ و مکان خودرو را مشاهده کنند. . در همین قسمت امکان پرداخت تمامی قبوض صادر شده و یا انتخاب هر یک از قبوض وجود دارد.

برای استفاده از این گزینه، کاربران باید ابتدا از طریق سامانه سخا ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنند. به همین دلیل تنها مالکان خودرو می توانند تخلفات رانندگی خود را استعلام کنند و این روند برای کاربران سخت و زمان بر خواهد بود.

علاوه بر وب سایت پلیس راهنمایی و رانندگی، برخی از پلتفرم های خدمات داخلی به کاربران این امکان را می دهند که جرایم راهنمایی و رانندگی را استعلام و پرداخت کنند تا مجبور نباشند به وب سایت های مرتبط مراجعه کنند و مسافت های طولانی را طی کنند.

مشاهده تخلف در دو حالت تفصیلی و تجمعی امکان پذیر است. در حالت اول، هر قبض جریمه به صورت جداگانه با جزئیات دقیق تخلف از جمله مبلغ، تاریخ و محل قابل مشاهده است که اطلاعات کاملتر و به روزتری را از سایت پلیس راهور ارائه می کند. برخی از آنها حتی امکان مشاهده جرایم را به همراه عکس فوری تخلف ارائه می دهند.

در روش اول احراز هویت مالک خودرو مورد نیاز خواهد بود که با کد ملی و شماره همراه مالک انجام می شود. جریمه ها به صورت کلی یا انتخابی قابل پرداخت بوده و پس از پرداخت جریمه بدون معطلی و به صورت آنی از سامانه پلیس راهنمایی و رانندگی حذف می شود.

برای کاربرانی که از پلتفرم های خدماتی استفاده می کنند، روش دومی نیز وجود دارد که نیازی به احراز هویت ندارد و تنها با وارد کردن پلاک خودرو می توانید از میزان اشتباه آن مطلع شوید. در هر دو صورت استفاده از سرویس غیرقانونی باید حساب یا کیف پول خود را با مبلغ 5200 تومان شارژ کنید.

عوارض آزادراه

آن دسته از عوارض در آزادراه ها و جاده ها که دوربین برای وسایل نقلیه ثبت می کند توسط شرکت آنیرو انجام می شود. بنابراین مرجع اصلی پرداخت عوارض آزادراه محسوب می شود. پس از عبور از دوربین های الکترونیکی وصول عوارض، پیامکی مبنی بر پرداخت مبلغ مورد نیاز برای تردد در محور تعیین شده برای مالک ارسال می شود و مالک باید این مبلغ را در مدت زمان معینی در به منظور جریمه نشدن

پس از دریافت این پیامک، می توانید با ورود به سایت آنیرو و وارد کردن پلاک و شماره همراه، لیست تردد و مبلغ بدهی عوارض را مشاهده کنید. همچنین با ایجاد حساب کاربری در این وب سایت می توانید مبلغی را به حساب شخصی خود واریز کنید و پرداخت خودکار را فعال کنید تا در صورت عبور از دوربین های عوارضی، مبلغ به صورت خودکار از اعتبار کسر شود.

برای این کار نیز می توان از پلتفرم های پرداخت یکپارچه جایگزین برای دسترسی به تمام امور پرداخت خودرو در یک مکان در یک مکان استفاده کرد. برای این منظور کافی است شماره پلاک خودرو را وارد کنید تا خودروی شما در لیست عوارض آزادراه قرار گیرد. از این پس هر بار که مبلغی به عنوان بدهی عوارض خودروی شما ثبت شود به شما اطلاع داده خواهد شد.

در مرحله بعد می توانید جزئیات هزینه ها مانند زمان، مبلغ و مکان ثبت نام را مشاهده و پرداخت کنید. برخی از این پلتفرم ها با ارائه سرویس کیف پول به شما این امکان را می دهند تا حساب شخصی خود را به میزان دلخواه شارژ کنید تا در صورت نیاز با عبور از دوربین های عوارض، مبلغ به صورت خودکار از کیف پول کسر می شود.

مالیات سالانه خودرو

مالیات سالیانه خودرو یا مالیات شهرداری مبلغی است که شهرداری ها در ازای ارائه خدمات حمل و نقل شهری، سالانه از مالکان خودروها هزینه دریافت می کنند. بنابراین بر اساس شماره پلاک بر عهده شهرداری محل سکونت است و برای مشاهده و پرداخت آن معمولا باید به باجه خدمات شهری مراجعه کرد.

علاوه بر این سامانه ای به نام کارتکس وجود دارد که با همکاری شهرداری های مختلف کشور امکان مشاهده و پرداخت سالانه عوارض خودرو را فراهم کرده است. برای این کار فقط به کد VIN خودرو و کد ملی مالک نیاز است. پس از ورود اطلاعات ذکر شده می توانید هزینه های سالانه را مشاهده و پرداخت نمایید.

در برخی از خدمات پرداخت یکپارچه امکان مشاهده و پرداخت هزینه های سالانه نیز وجود دارد. بسته به اطلاعاتی که شهرداری شهرهای مختلف ممکن است برای استعلام هزینه سالانه درخواست کند، باید اطلاعاتی مانند شماره پلاک، کد VIN، شماره موتور و کد ملی مالک را ارائه دهید.

خرید طرح ترافیک

در تعدادی از کلانشهرها مانند تهران، شهرداری با هدف برقراری نظم ترافیکی و کاهش ازدحام و یا کاهش آلودگی هوا در برخی مناطق خاص و پرتردد، محدودیت‌های ترافیکی اعمال می‌کند. در واقع برای سفر در این مناطق باید مبلغی جدا از عوارض سالیانه پرداخت کنید.

قبل از سفر در محدوده مورد نظر باید اعتبار حساب شخصی خود را به مبلغ تعیین شده برای رزرو طرح ترافیک از طریق سایت شهرداری شارژ کنید. سپس در صورت تردد در محدوده طرح ترافیک، با توجه به نوع معاینه فنی خودرو و زمان ورود و خروج و میزان حضور در این مناطق، عوارض طرح ترافیک از حساب شما کسر می شود. اما اگر حساب شهروندی ندارید و اعتبار کافی ندارید، ممکن است مشمول بدهی طرح ترافیک شوید.

در این صورت پرداخت بدهی طرح ترافیک از طریق سایت شهرداری امکان پذیر خواهد بود. همچنین برخی از پلتفرم ها و اپلیکیشن های پرداخت آنلاین نیز امکان استعلام و پرداخت هزینه طرح ترافیک را دارند. فقط با وارد کردن شماره پلاک به لیست بدهی های طرح تردد خودروی خود دسترسی پیدا می کنید و می توانید به صورت تکی یا جمعی آن ها را تسویه کنید.

پرداخت هزینه های حاشیه ای پارکینگ

در برخی معابر شهری، شهرداری ها به منظور کنترل تراکم فضای پارک در حاشیه خیابان ها و ساماندهی آن ها، طرحی به نام پارک حاشیه ای را اجرا کرده اند و شهروندان باید برای مدتی که خودروهایشان در آن می ماند، هزینه مشخصی بپردازند. این پارکینگ ها

هنگامی که خودرویی در پارکینگ حاشیه ای هوشمند توقف می کند، پلاک آن توسط خودروهای مجهز به دوربین تشخیص داده می شود، وجود این خودرو هر 30 دقیقه یک بار توسط دستگاه های ثبت پلاک بررسی می شود و هنگام خروج از پارک، هزینه آن بر اساس تعیین می شود. زمانی که ماشین متوقف شد به راننده اطلاع داده خواهد شد.

شهرداری این هزینه را بدهی در حساب شهروندی مالکان خودرو می داند. برای پرداخت این هزینه معمولا باید به سامانه های اینترنتی شهرداری ها مراجعه کرد که هم قبل از پارک خودرو و هم با تعیین زمان مشخص و بعد از تعیین هزینه پارکینگ قابل پرداخت است.

استعلام و پرداخت بدهی پارک حاشیه ای از دیگر ویژگی های برخی اپلیکیشن های خدماتی است که می توانید از آن استفاده کنید. برای این کار هم مثل طرح ترافیک فقط باید شماره پلاک را وارد کنید. پس از وارد کردن پلاک مشخصات مربوط به هزینه های پارک خودرو، از جمله شماره پلاک، خیابان، تاریخ، زمان شروع و پایان و مبلغ عوارض قابل مشاهده خواهد بود.

پیگیری صدور سند خودرو

اگر به تازگی خودرو خریداری کرده اید و پس از انجام مراحل انتقال در مراکز شماره گذاری منتظر صدور سند و کارت خودرو هستید، می توانید با ارائه گواهینامه آخرین وضعیت صدور و ارسال مدارک خودرو را پیگیری کنید. شماره پلاک با استفاده از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی شرکت پست.

این سرویس در برخی از پلتفرم های خدماتی نیز موجود است و با ارائه اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره همراه مالک و پلاک می توانید از جزئیات کامل شامل بارکد پستی کارت خودرو، وضعیت سند، کارت مطلع شوید. تاریخ چاپ، وضعیت کارت ماشین و تاریخ چاپ سند. انجام داد

خرید بیمه بدنه یا شخص ثالث

یکی دیگر از خدمات مهم خودرو که روند آن بسیار آسان تر و سریعتر از قبل شده است، خرید اینترنتی بیمه است. در حال حاضر خدمات مختلفی در زمینه مشاوره و خرید بیمه نامه در حال فعالیت هستند. با جستجو می توانید به وب سایت های مختلف خرید بیمه دسترسی داشته باشید و با مقایسه بیمه های شرکت های مختلف و شرایط و روش های قیمت گذاری بیمه مورد نظر خود را دریافت کنید.

استفاده از خدمات آنلاین بیمه مزایای دیگری از جمله امکان کسب اطلاعات بیشتر از شرکت های بیمه از طریق رتبه بندی و نظرات کاربران و امکان مقایسه و بررسی دارد که به کاربران در انتخاب مناسب ترین بیمه گذار کمک می کند.