پرتاب اولین موشک پرینت سه بعدی اندکی پس از برخاستن با شکست مواجه شد


پرواز امروز حامل یک ماهواره تجاری نبود و در عوض، موشک یک جسم چرخ شکل را حمل کرد. این شی که اولین چیزی بود که با چاپگرهای سه بعدی Relativity Space ساخته شد، قرار بود توانایی موشک را برای حمل محموله به مدار نشان دهد. پرواز صبح پنجشنبه با نام «موفق باشید، خوش بگذران»، سومین تلاش این شرکت برای پرتاب در دو هفته گذشته بود. برخی از مشکلات فنی که در دو تلاش قبلی رخ داد باعث شد که پرتاب کمی قبل از پرتاب موشک لغو شود.

در طی پرتاب امروز، Relativity Space برخی از نقاط عطف به دست آمده توسط موشک را برجسته کرد. این اولین باری بود که یک موشک پرینت سه بعدی به مرحله “Max Q” یا حداکثر فشار دینامیکی رسید. نقطه ای که موشک شدیدترین تنش ها را تجربه می کند. Tran 1 همچنین قادر به عبور از جداسازی فاز بود. نقطه ای که تقویت کننده مورد استفاده برای تیک آف از مرحله بالایی موشک جدا می شود.

Relativity Space یکی از چندین شرکتی است که وسایل نقلیه پرتاب کوچک را تولید و آزمایش می کند. این موشک ها قادر به حمل محموله های کوچکتر با وزن تقریبی دو تن یا کمتر هستند و معمولاً آنها را به مدار نزدیک زمین می فرستند.

Terran 1 با ارتفاع تقریبی 33 متر در دسته پرتابگرهای کوچک قرار می گیرد و قرار است به عنوان پیش ساز ساخت موشک چند منظوره بسیار بزرگتر به نام Terran R مورد استفاده قرار گیرد. این شرکت امیدوار است آزمایش این را آغاز کند. موشک به زودی

Relativity Space برای ساخت موشک های خود چاپگرهای سه بعدی عظیمی را در لانگ بیچ کالیفرنیا ساخته است که از بازوهای رباتیک برای ساخت موتورها و سایر قطعات از آلیاژهای فلزی استفاده می کنند که می توانند گرما و فشار سوخت مشتعل شده موشک را تحمل کنند.