پاسخ سامسونگ به جعلی بودن عکاسی از ماه با دوربین گوشی های این شرکت


سامسونگ توضیح می دهد که ویژگی Scene Optimizer چندین تکنیک را برای ایجاد تصاویر بهتر از ماه ترکیب می کند. ویژگی Super Resolution این شرکت با بزرگنمایی 25 برابر یا بیشتر فعال می شود و از پردازش فریم برای ترکیب بیش از 10 تصویر برای کاهش نویز و افزایش وضوح استفاده می کند. علاوه بر این، نوردهی صحنه به گونه ای بهینه شده است که ماه در آسمان تاریک به نظر نمی رسد و برای این منظور از قابلیت Zoom Lock استفاده می کند. تکنیکی که استفاده می کند لرزشگیر اپتیکال و دیجیتال تاری تصویر را کاهش می دهد.

گزارش کردن Verge در واقع در اولین قدم با یک مدل یادگیری عمیق، ماه را در گوشی های رده بالای سامسونگ تشخیص می دهد هوش مصنوعی انجام می شود. این مدل بر اساس اشکال و جزئیات مختلف ماه در حالت های مختلف از هلال ماه تا ماه کامل و همچنین بر اساس تصاویر گرفته شده از نمای زمین ساخته شده است.

اما به نظر می رسد که مرحله کلیدی استفاده از موتور بهبود جزئیات هوش مصنوعی باعث ایجاد برخی بحث های اخیر شده است که سامسونگ در یک پست وبلاگ توضیح داده است:

در زیر نموداری از فرآیندی است که در آن سامسونگ از موتور بهبود جزئیات به عنوان یک شبکه عصبی کانولوشنال (نوعی مدل یادگیری ماشینی که معمولاً برای پردازش تصویر استفاده می‌شود) استفاده می‌کند. این فرآیند نتیجه را با جزئیات بیشتر در برابر تصاویر مرجع با وضوح بالا مقایسه می کند.