پادکست آموزش زبان انگلیسی – Zoomit


پادکست های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که می تواند به تجربه یادگیری شما کمک کند. پادکست یک فایل صوتی دیجیتال است که می‌توان آن را از اینترنت دانلود کرد یا از طریق برنامه‌های پادکست به آن گوش داد. پادکست ها را می توان به نوعی کانال رادیویی تشبیه کرد، با این تفاوت که پادکست ها آنچه را که می خواهیم بشنویم در زمان و مکانی که می خواهیم بشنویم در اختیار ما قرار می دهد.

همانطور که در مقاله بهترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی خواندید، برای بهبود درک شنیداری انگلیسی خود، باید فراتر از کلاس های درس و کتاب های درسی بروید و شروع به گوش دادن به زبان کنید. ما به شما کمک می کنیم پادکست هایی را پیدا کنید که زبان انگلیسی شما را بهبود می بخشد. پادکست ها از طریق نرم افزار و برنامه های کاربردی در دسترس هستند. بنابراین، طیف گسترده ای از ابزارها برای گوش دادن به پادکست های مورد علاقه شما وجود دارد. برخی از این برنامه ها عبارتند از:

 • پادکست گوگل
 • پادکست های اپل (پادکست های اپل)
 • کست باکس (Castbox)
 • پادبین
 • پخش کننده FM
 • ابری
 • ساندکلود
 • Spotify
 • سگ گیر
 • معتاد به پادکست

برای کاربران اندروید، Google Podcasts راهی عالی برای کشف و گوش دادن به پادکست‌ها از سراسر جهان است. می توانید یک حساب کاربری در هر برنامه ای به صورت رایگان ایجاد کنید و هر قسمت از پادکست خود را برای گوش دادن آفلاین بارگیری کنید. همه تلفن های شما به طور خودکار در بین دستگاه ها همگام سازی می شوند. بنابراین، می‌توانید پخش هر قسمت را در یک دستگاه متوقف کنید و با کمک Google Assistant به گوش دادن به پادکست در دستگاه دیگر ادامه دهید.

انتخاب برنامه کاملاً به شما بستگی دارد. صرف نظر از اینکه از کدام برنامه استفاده می کنید یا پادکست شما در کدام پخش کننده پادکست آپلود شده است، بیایید در ادامه با بهترین پادکست ها برای سطوح مختلف اختلال زبان انگلیسی آشنا شویم.

معرفی 10 پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان

پادکست های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد که انتخاب آن دشوار است. در ادامه 10 نمونه از بهترین پادکست ها (به ترتیب سطح تحصیلی) برای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی کرده ایم. پس از یافتن پادکست مورد نظر خود، می توانید با استفاده از برنامه پادکست مورد علاقه خود به آن گوش دهید.

1. پادکست پادکست به زبان انگلیسی

  پادکست بهبود زبان انگلیسی پادکست به زبان انگلیسی

پادکست به زبان انگلیسی مجموعه ای از پادکست های آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزانی است که می خواهند مهارت های گفتاری و شنیداری خود را بهبود بخشند. دروس کوتاه شامل مکالمه بین دو انگلیسی زبان است. دروس طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد. به عنوان مثال، موضوعاتی که ممکن است در این پادکست بشنوید، بازی های المپیک زمستانی و تجربیات اسب سواری و فیس بوک است.

علاوه بر گوش دادن به پادکست، رونوشت‌ها و کاربرگ‌های پادکست وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا هر چهار مهارت زبانی را یاد بگیرید. تیم سازنده این پادکست 20 سال تجربه تدریس EFL (انگلیسی به عنوان زبان خارجی) و ESL (انگلیسی به عنوان زبان دوم) با شورای بریتانیا در آسیا، آفریقا و اروپا را دارد.

2. پادکست Culips ESL

  پادکست Culips ESL برای تقویت زبان انگلیسی پادکست

مهم نیست که به سختی می دانید چگونه به انگلیسی سلام کنید یا می توانید چند دقیقه روان صحبت کنید. زیرا Culips پادکست‌ها را برای همه سطوح در چندین نوع مختلف ارائه می‌دهد:

 • پادکست Catch Word بر روی عبارات و اصطلاحات رایج و عامیانه تمرکز دارد تا شما را بیشتر شبیه یک زبان مادری کند.
 • پادکست Chatterbox دارای مکالمات واقعی بین افراد است.
 • Simplified Speech یک پادکست است که به مکالمات طبیعی انگلیسی با سرعتی آهسته و قابل پیگیری اختصاص داده شده است.

این پادکست ها همگی هوشمند، کاربردی و خوش ساخت هستند. با دسترسی به دروس رایگان و سرگرم کننده با کیفیت بالا که توسط میزبانان متخصص تدریس می شود، گوش دادن به Culips مانند نشستن در یک چت سرگرم کننده بین دوستان نزدیک است.

3. پادکست Radiolab: ترشی

  پادکست تقویت انگلیسی Radiolab: Pickle

Pickle پادکستی است که در آن بزرگسالان به سوالات آسان و نه چندان آسان برای بچه ها پاسخ می دهند. پادکست به طور خاص برای کودکان ایجاد شده است. از این رو زبان ساده است و گویندگان آهسته و واضح صحبت می کنند.

Pickle در هر قسمت موضوعی را پوشش می دهد و سعی می کند به سوالات مختلف مرتبط با آن پاسخ دهد. در این پادکست، زبان آموزان متوسط ​​انگلیسی می توانند با چیزهایی مانند دوستی و رومی ها و حتی معضلات اخلاقی آشنا شوند! اگر می خواهید مهارت های شنیداری خود را در حین یادگیری مطالب جالب تقویت کنید، این پادکست عالی است.

4. پادکست The Past & The Curious

  پادکست ارتقای زبان انگلیسی جالب در گذشته

این پادکست انگلیسی بر آموزش تاریخ به کودکان تمرکز دارد. اما فکر نکنید که این فقط یک پادکست تاریخی خسته کننده است. The Past & The Curious به ویژه برای کودکان و خانواده ها ساخته شده است. بنابراین هم سرگرم کننده (از جمله موسیقی) و هم آموزشی است.

این پادکستی است که میک سالیوان این برای زبان آموزان انگلیسی طراحی شده است که می خواهند مهارت های شنیداری خود را بهبود بخشند و از سطح متوسط ​​فراتر بروند. سالیوان بیانیه بسیار روشنی دارد. بنابراین، پیروی از آنچه او می گوید دشوار نیست. او حقایق تاریخی را به شیوه ای خنده دار و جالب آموزش می دهد که باعث می شود خود را درون داستان احساس کنید.

5. پادکست English We Speak

  پادکست انگلیسی ما صحبت می کنیم

این مجموعه پادکست یادگیری انگلیسی از BBC بر روی عبارات روزمره و عامیانه تمرکز دارد. یعنی همان انگلیسی که مردم بومی از آن استفاده می کنند. این پادکست ها به صورت هفتگی منتشر می شوند و هر کدام حدود 3-4 دقیقه طول می کشد. در این پادکست ها، هر هجا به وضوح تلفظ می شود و انگلیسی با سرعت کمی کمتر صحبت می شود تا دنبال کردن آن آسان تر شود.

یک پادکست معمولا از دو میزبان تشکیل شده است که با یکدیگر صحبت می کنند. از آنجایی که از جلوه های صوتی نیز استفاده می شود، می توانید احساس کنید که بلندگوها در مکان های مختلفی قرار دارند. نمونه‌هایی از عبارات رایج انگلیسی که در این مجموعه بررسی شده‌اند عبارتند از: «از نان خود استفاده کن»، «اسکلت‌ها در کمد» و «میکی را بگیر». اگر این شما را کنجکاو می کند؛ سپس باید از این پادکست دیدن کنید.

6. بهتر @ پادکست انگلیسی

  پادکست تقویت زبان انگلیسی بهتر @ engish

Better @ English انواع مختلفی از پادکست های انگلیسی زبان را ارائه می دهد که شامل مکالمات واقعی با زبان مادری است که با سرعت عادی صحبت می شود. هر قسمت موضوع خاصی دارد که گاهی جدی و گاهی حتی احمقانه است. گوش دادن به مکالمات واقعی و با صدای طبیعی یک مکمل عالی برای یادگیری در کلاس و کتاب درسی است. این کار زبان آموز را با سرعت زبان و برخی از اصطلاحات و عبارات رایج آن آشنا می کند.

این پادکست برای سطح متوسط ​​و بالاتر یا برای مبتدیانی که می خواهند واقعا خود را به چالش بکشند مناسب است. مجموعه پادکست انگلیسی مذکور نیز با رونوشت ها و یادداشت های واژگانی همراه است.

7. پادکست What If World

  چه می شود اگر پادکست تقویت زبان انگلیسی جهانی؟

اگرچه پادکست What If World برای بچه ها ساخته شده است، وقتی شروع به گوش دادن کنید، دیگر نمی توانید متوقف شوید. اگر در مورد دنیا کنجکاو هستید و دوست دارید به سوالات دیوانه کننده پاسخ دهید (مثل اینکه اگر ابرها از آب نبات پنبه ای ساخته شوند چه اتفاقی می افتد؟)، این پادکست برای شماست.

هر قسمت حدود 20 دقیقه طول می کشد و حول یک سوال دیوانه کننده می چرخد ​​که برای آموزش مفاهیم و دروس به کودکان استفاده می شود. پادکست اغلب دارای صداهای مسخره است و موضوعات غیرعادی را پوشش می دهد. بنابراین، ممکن است برای مبتدیان چالش برانگیز باشد.

8. پادکست بی بی سی آموزش درام انگلیسی

  پادکست تقویت زبان انگلیسی درام آموزش انگلیسی BBC

در حال حاضر، BBC Learning English یکی از داغ ترین و مورد بحث ترین پادکست ها برای بهبود مهارت های شنیداری در بین کاربران ایرانی و غیر ایرانی است. این پادکست تجربه ای از بهترین درام های انگلیسی است که به شیوه ای جذاب در قسمت های کوتاه 5 تا 10 دقیقه ای روایت می شود. اگرچه این پادکست ها برای زبان آموزان متوسط ​​و پیشرفته انگلیسی هستند، هر کسی می تواند آنها را امتحان کند. زیرا قسمت های کوتاه آن با وجود متن به راحتی قابل درک است.

اسکریپت ها در زیر متن موجود است. بنابراین، می توانید داستان را همزمان بخوانید و گوش دهید. اگر ترجیح می دهید متن را چاپ کنید، می توانید آن را با فرمت PDF نیز دانلود کنید. علاوه بر این، می‌توانید فهرستی از کلمات دشوارتر را به همراه تعاریف یا توضیحات آنها به زبان انگلیسی ساده پیدا کنید.

9. پادکست انگلیسی لوک

  پادکست انگلیسی لوک

مجری این مجموعه پادکست جذاب و سرگرم کننده یک مدرس زبان انگلیسی و یک استندآپ کمدین به نام لوک است. قصد او این است که هنگام یادگیری در پادکست هایی با موضوعات مختلف شما را بخنداند. نگاهی گذرا به عناوین برخی از پادکست ها این را نشان می دهد. لوک صدای گرم و جذابی دارد که شنونده را به خود جذب می کند. در این پادکست ها انگلیسی با سرعت معمولی صحبت می شود و رونوشت در دسترس است.

10. پادکست Freakonomics Radio

  پادکست تقویت زبان انگلیسی Freakonomics

رادیو Freakonomics یک پادکست برنده جایزه است که جنبه پنهان همه چیز را بررسی می کند. پادکست فوق از سری کتاب های Freakonomics الهام گرفته شده و توسط Steven D. میزبانی شده توسط Levitt و Stephen J. Dubner نوشته شده است. این پادکست بررسی سرگرم کننده و جذاب بسیاری از جنبه های زندگی ما، از جمله اخبار و فرهنگ پاپ و مسائل سیاسی در سطح جهانی و محلی است.

رادیو Freakonomics موضوعات را از زوایای مختلف و عمیق بررسی می کند. گستردگی موضوعاتی که آن را پوشش می دهد به این معنی است که می توانید انگلیسی را برای بسیاری از جنبه های مختلف زندگی یاد بگیرید. شوخی های سبکی بین میزبان ها وجود دارد که به اطمینان از درک مفاهیم و مسائل و دیدگاه ها کمک می کند.


علاوه بر پادکست های معرفی شده، پادکست های مفید دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، اگر به اخبار علاقه مند هستید و سطح زبان شما متوسط ​​به بالا است، می توانید به پادکست های News in Slow English و Global News Podcast از BBC و Voice of America Learning English گوش دهید.

در هر سطح زبانی که هستید، پادکست Business English Pod می تواند برای شما مفید باشد تا با زبان دنیای تجارت آشنا شوید. پادکست های LearnEnglish، Splendid Speaking، Speak English With ESLPod و Stuff You Should Know پادکست ها نیز تعدادی پادکست جالب برای یادگیری و بهبود زبان انگلیسی هستند.

چگونه از پادکست های انگلیسی برای بهبود مهارت های شنیداری استفاده کنیم

در حالی که مشغول انجام کار دیگری هستید به پادکست ها گوش دهید

گوش دادن به پادکست های انگلیسی در حین انجام کارهای دیگر به مغز شما کمک می کند تا به زبان عادت کند. زیرا به شما این امکان را می دهد که با صداها راحت باشید بدون اینکه نگران درک کلمات باشید.

برای بار دوم با دقت گوش کنید

حالا برای بار دوم یا حتی سوم به پادکست گوش دهید و تمام کلمات و عباراتی را که تشخیص می دهید یادداشت کنید. اگر احساس می کنید سرعت خیلی زیاد است، سعی کنید صدا را تا 75 درصد کاهش دهید.

متن را بخوانید

خواندن متن هنگام گوش دادن به پادکست بسیار مفید است. زیرا شما اطلاعات یکسانی را از دو کانال مختلف دریافت می کنید: چشم و گوش. این به مغز کمک می کند تا بیشتر زبان را به خاطر بسپارد و درک کند.

کلمات و جملات را با صدای بلند تکرار کنید

هر زمان که خواستید پادکست را متوقف کنید و به کلمات و عباراتی که برای شما جدید هستند یا تلفظ آنها برایتان دشوار است برگردید. آنها را بارها و بارها تکرار کنید تا زمانی که به آن دست پیدا کنید. تلفظ خوب و دایره لغات گسترده برای موقعیت های مختلف مانند استفاده از انگلیسی در مدرسه یا انگلیسی تجاری در محل کار ضروری است.

واژگان و گرامر جدید را انتخاب کنید

اگر در هر پادکستی که گوش می دهید و آنها را مرور می کنید به دنبال کلمات جدید و دستور زبان ناآشنا باشید، احتمالاً در آینده آنها را بسیار راحت تر به خاطر خواهید آورد. به عنوان یک زبان آموز انگلیسی، یادگیری لغات و گرامر جدید برای رشد ضروری است.

به خواندن اطلاعات جدیدی که آموخته اید ادامه دهید

شاید بتوانید کلمات و مفاهیم گرامری جدید را با چندین تکرار یادداشت کنید. اما شما نمی خواهید این اطلاعات جدید فقط در دفترچه یادداشت شما باشد. اما شما واقعاً می خواهید از آن در تعاملات انگلیسی خود استفاده کنید. برای انجام این کار، باید به مطالعه همه چیزهایی که آموخته اید تا زمانی که در حافظه بلند مدت شما ذخیره شود، ادامه دهید.

سوالات متداول

چگونه پادکست ها مهارت های یادگیری زبان را بهبود می بخشند؟

محققان دریافتند که دانش‌آموزان کلمات بیشتری را از پادکست‌ها یاد می‌گیرند تا از تمرین‌های سنتی آموزش واژگان. یکی از راه هایی که پادکست ها توانایی گفتاری شنوندگان را بهبود می بخشد این است که به شنوندگان فرصت یادگیری کلمات جدید را می دهند. یادگیری لغات از روی یک لیست خسته کننده، بی اثر و قدیمی است.

آیا پادکست ها می توانند مهارت های شنیداری را بهبود بخشند؟

پادکست ها گزینه خوبی برای زبان آموزان هستند. به خصوص اگر کتاب خواندن را دوست ندارید یا زبان آموز شنیداری هستید. بسیاری از زبان آموزان خارجی گوش دادن به پادکست ها را ترجیح می دهند و آنها را آموزنده و سرگرم کننده می دانند. گوش دادن به پادکست ها یک راه عالی برای بهبود مهارت های گوش دادن است، به ویژه برای افرادی که زبان مادری ندارند.

***

امیدواریم این مقاله به شما در یافتن پادکستی که منتظرش بودید کمک کرده باشد. آیا قبلاً به هر یک از پادکست های ارائه شده در این مقاله گوش داده اید؟ از کدام پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنید؟