ویژگی های جدید و کاربردی ویندوز 11


Auto HDR و DirectStorage دو ویژگی جدید در ویندوز 11 هستند که گیمرها عاشق آن خواهند شد. HDR خودکار نور را در بازی‌ها بهبود می‌بخشد و DirectStorage می‌تواند به لود سریع‌تر آن‌ها کمک کند. با این حال، هر دوی این ویژگی ها برای اجرا به سخت افزار خاصی نیاز دارند.

Auto HDR قابلیتی است که از یادگیری ماشین برای تکرار جلوه نورپردازی با محدوده دینامیکی بالا در بازی‌های DirectX 11/12 که فاقد آن هستند، استفاده می‌کند. به لطف افزایش طیف بین روشن ترین و تاریک ترین قسمت های تصویر در HDR، نور بهتر به نظر می رسد. این ویژگی ویندوز 11 باعث می شود که نورپردازی در بازی ها بهتر به نظر برسد، اما برای استفاده از آن باید یکی از بهترین مانیتورها را داشته باشید که قادر به نمایش محتوای HDR باشد.

DirectStorage با استفاده از یک سری ترفندها برای انتقال مستقیم داده های بازی به کارت گرافیک به جای CPU به کاهش زمان بارگذاری کمک می کند. این باعث می شود بازی ها سریعتر بارگذاری شوند.

این دو جزء این روزها در رایانه های جدید رایج هستند. بنابراین:

اگر پس از خواندن این مقاله هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا باید از ویندوز 10 به 11 آپدیت کنید یا خیر، مقاله را پیشنهاد می کنیم. مقایسه ویندوز 11 با ویندوز 10 را از دست ندهید. اگر تصمیم شما برای نصب ویندوز 11 جدی است، قبل از هر چیز، ابتدا مقاله را بخوانید. نحوه دانلود و نصب ویندوز 11 و نحوه نصب ویندوز 11 با فلش را بخوانید.

آیا شما یکی از کاربران راضی ویندوز 11 هستید یا هنوز برای به روز رسانی این سیستم عامل قانع نشده اید؟ نظر شما در مورد ویژگی های جدید معرفی شده در ویندوز 11 چیست؟ آیا می توانید یکی دیگر از ویژگی های مفید دیگری را که در انجام کارهای روزمره به شما کمک کرده است را به این لیست اضافه کنید؟