ویژگی جدید توییتر؛ نمایش مستقیم قیمت سهام و ارزهای دیجیتال در نتایج جستجو


در میان همه هرج و مرج که توییتر وارد شده است الون ماسک در مواجهه با آنها، این پلتفرم اجتماعی ویژگی مفیدی را معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد مستقیماً قیمت سهام شرکت ها و ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنند.

برای مشاهده قیمت روز سهام و ارزهای دیجیتال در توییتر باید در نوار جستجوی این شبکه اجتماعی نماد دلار را تایپ کنید و سپس نماد سهام شرکت یا ارز رمزنگاری شده مورد نظر را وارد کنید؛ به عنوان مثال، GOOG$ یا ETH$. این ویژگی گاهی حتی بدون وارد کردن علامت دلار نیز کار می کند.

پس از وارد کردن علامت دلار و نام سهام یا ارز دیجیتال شرکت، تصویر ثابتی نمایش داده می شود که قیمت امروز را به همراه نمودار نشان می دهد. البته در مورد محور X یا Y اطلاعاتی در دست نیست و احتمالا بیشتر برای ارائه آخرین قیمت ها در نظر گرفته شده است. با ضربه زدن روی دکمه View on Robinhood می توانید اطلاعات بیشتری درباره یک سهام یا ارز دیجیتال مشاهده کنید.

جین مانچون وانگمحقق این اپلیکیشن اشاره می کند که لوگوی روی تصاویر ارزهای دیجیتال و قیمت سهام شرکت ها در توییتر نشان می دهد که منبع اصلی این داده ها وب سایت معروف TradingView است. این شبکه اجتماعی اعلام نکرده است که آیا با Robinhood یا Tradingvivo برای ارائه قیمت سهام و ارزهای دیجیتال همکاری خواهد کرد یا خیر.

به گفته TechCrunch، توییتر تجربه کاربری ویژگی جدید خود را در هفته های آینده بهبود خواهد بخشید. به عنوان مثال، در زمان نوشتن این مقاله، سهام شرکت هایی مانند Airbnb و Zoom در بخش جستجوی توییتر نمایش داده نمی شوند.

هرج و مرج در توییتر

از زمان ورود ماسک در مورد توییتر، این شبکه اجتماعی با مشکلات مختلفی مواجه شده است. همین هفته گذشته، این شرکت تغییر جدیدی را ارائه کرد و سپس بلافاصله آن را لغو کرد. اقدامی که امکان لینک دادن به شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک و اینستاگرام را ممنوع کرد. همچنین، این شرکت طرح آبی توییتر را برای مشاغل راه اندازی کرد. قابلیتی که به سازمان ها اجازه می دهد تا برندها و کارمندان خود را با نشان ویژه شناسایی کنند.

الون ماسک او اخیرا با انجام یک نظرسنجی از کاربران توییتر پرسید که آیا باید از مدیرعاملی این شبکه اجتماعی کناره گیری کند یا خیر که 57 درصد از پاسخ دهندگان به آن پاسخ مثبت دادند. ماسک چند روز بعد توییتی منتشر کرد و نوشت:

به محض اینکه یک نفر آنقدر احمق باشد که این شغل را بگیرد، من از مدیرعاملی استعفا می دهم! پس از آن، من فقط تیم های نرم افزار و سرور را مدیریت می کنم.الون ماسک