ویندوز 12 می تواند به روز رسانی بزرگ مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی باشد


OpenAI و چت ربات هوش مصنوعی آن به نام ChatGPT در ماه های گذشته توجه بسیاری از افراد جامعه فناوری را به خود جلب کرده است. این پروژه با توجه به امکاناتی همچون پاسخگویی کامل به درخواست های کاربران در موضوعات مختلف، نگارش مقالات علمی و حتی کدنویسی خبرساز شده است. مایکروسافت همچنین تایید کرد که میلیاردها دلار در OpenAI سرمایه گذاری می کند که می تواند به نفع ویندوز باشد.

به گفته منابع آشنا با برنامه های داخلی مایکروسافت، این شرکت در حال کار بر روی ویندوز 12 است. در حالی که ویندوز 11 به توسعه خود ادامه می دهد، گروهی از مهندسان غول فناوری ردموند در حال حاضر مشغول توسعه نسخه بزرگ بعدی این سیستم عامل هستند.

ظاهرا، مایکروسافت چندین ویژگی بزرگ مبتنی بر هوش مصنوعی را در توسعه ویندوز 12 معرفی خواهد کرد. ما دقیقاً نمی دانیم که این شرکت چگونه قصد دارد از این فناوری در سیستم عامل دسکتاپ خود استفاده کند. با این حال می توان از هوش مصنوعی در برنامه هایی مانند ساعت، تقویم و ایمیل، تصاویر و … بهره برد.

البته مایکروسافت نمی خواهد برای معرفی ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی تا ویندوز 12 صبر کند، بنابراین احتمالاً در ماه های آینده شاهد اضافه شدن برخی ویژگی های هوش مصنوعی به ویندوز 11 خواهیم بود.

به عنوان مثال، مایکروسافت می تواند با استفاده از هوش مصنوعی ویژگی های دوربین و میکروفون هوشمندتر را در ویندوز 11 ارائه دهد. این شرکت می تواند از فناوری مذکور برای محو کردن خودکار پس زمینه، تصحیح نور و موارد دیگر استفاده کند. به همین ترتیب، ویندوز می تواند نور پس زمینه را فیلتر کرده و وضوح صدای اصلی شما را افزایش دهد.

پانوس پانای مدیر محصول مایکروسافت در سخنرانی AMD در رویداد CES 2023 توضیحاتی در مورد آینده ویندوز و هوش مصنوعی ارائه کرد. او گفت که ویندوز روی هوش مصنوعی با چندین ویژگی سرمایه گذاری خواهد کرد، از جمله ویژگی های صوتی و تصویری بهبود یافته برای اینکه شما در تماس های ویدیویی بهتر به نظر برسید.

پانوس پانای او بدون پرداختن به جزئیات در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی به کاربران ویندوز کمک می کند، به مخاطبان گفت که این فناوری به معنای واقعی کلمه روشی را که ما همه کارها را در ویندوز انجام می دهیم دوباره ابداع خواهد کرد.