ویندوز 11 در آینده نزدیک ویجت های بیشتری دریافت خواهد کرد


Meta Messenger اولین ویجت شخص ثالثی است که در دسترس کاربران ویندوز 11 است. البته پشتیبانی از ویجت های شخص ثالث در حال حاضر تنها برای کاربرانی در دسترس است که آخرین نسخه پیش نمایش ویندوز 11 را نصب کرده باشند.

سیستم ویجت یکی از ویژگی های مهمی بود که مایکروسافت در معرفی ویندوز 11 به آن اشاره کرد، البته تاکنون تنها ویجت هایی برای اپلیکیشن ها و سرویس های داخلی این شرکت مانند تبلیغات بینگ، Windows Tips و GamePass در پنل آن نمایش داده می شود. با انتشار WinAppSDK 1.2 در ماه نوامبر، غول فناوری مستقر در ردموند امکان انتشار ویجت را برای توسعه دهندگان شخص ثالث نیز فراهم کرد.

ویجت Meta Messenger در حال حاضر در پیش نمایش است و پایدار نیست. البته معرفی این ویجت احتمالا مورد استقبال کاربران ویندوز 11 قرار خواهد گرفت و نمای کلی از کارهایی که دیگر توسعه دهندگان می توانند انجام دهند را ارائه خواهد کرد.

به گزارش ZDNet، برای استفاده از ویجت Meta Messenger، کاربران باید آخرین نسخه این برنامه را از طریق فروشگاه مایکروسافت بر روی کامپیوتر خود نصب کنند و سپس علامت + بالای قسمت ابزارک های ویندوز 11 را برای افزودن ویجت مسنجر انتخاب کنند.