ویندوز 11 به قابلیت‌های هوش مصنوعی برای بهبود مالتی تسکینگ مجهز خواهد شد


مایکروسافت سخت در تلاش است تا تمامی محصولات و خدمات خود را به هوش مصنوعی مجهز کند و در این راستا قرار است به زودی قابلیت های جدیدی به ویندوز اضافه شود. یکی از چیزهایی که غول فناوری مستقر در ردموند به آن فکر می کند، تجربه کاربری بهتر هنگام استفاده از Snap Layouts و Snap Assist در ویندوز 11 است.

به گفته Windows Central، مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای ادغام ویژگی های هوشمند جدید در ابزار Snap Assist است، تغییراتی که باعث بهبود عملکرد این ویژگی در ویندوز 11 می شود. این ویژگی شامل به خاطر سپردن طرح بندی Snap برای گروهی از برنامه های خاص است که کاربر می تواند با آن ها بازیابی کند. با یک کلیک، فناوری OCR را نیز به این ویژگی اضافه می کند که می تواند برای شناسایی نام برنامه ها یا حتی صفحات وب استفاده شود. در نمای Snap Assist جستجو شد.

Snap Layouts به کاربر این امکان را می دهد که طرح فعلی پنجره های فعال را ذخیره کند. این قابلیت برای افرادی که مکررا چندین برنامه را همزمان اجرا می کنند بسیار مفید خواهد بود. در حال حاضر کاربران باید با بستن برنامه ها یا راه اندازی مجدد کامپیوتر، Snap Layouts را ریست کنند، بنابراین امکان ذخیره این طرح ها و بازیابی آنها با یک کلیک بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.