ویندوز 11 برای دستگاه های تاشو بهینه خواهد شد


با نزدیک شدن به سال 2023، چرخه جدیدی برای به روز رسانی ویندوز 11 آغاز می شود. به گفته Windows Central، سال 2023 می تواند شاهد انتشار یک به روز رسانی بزرگ برای آخرین نسخه سیستم عامل دستی مایکروسافت باشد، زیرا گزارش های مختلفی وجود دارد که نشان می دهد غول فناوری مستقر در ردموند در حال کار بر روی بهبودهایی برای اجرای بهتر ویندوز 11 بر روی رایانه های شخصی تاشو است. .

به گفته XDA، بهبودهای بعدی ویندوز 11 برای دستگاه‌های تاشو در اواخر ماه مه یا اوایل تابستان 2023 به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Moment 3 برای دستگاه‌های تاشو یا لپ‌تاپ‌های دو صفحه‌نما در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، این سیستم عامل ویژگی های خاصی را برای رایانه های شخصی تاشو ارائه می دهد، مانند نسل دوم ThinkPad X1 Fold لنوو و Zenbook 17 Fold OLED ایسوس. البته در حال حاضر تعداد بسیار کمی از رایانه های شخصی ویندوزی با دو صفحه نمایش در بازار وجود دارد و از طرفی تعداد مدل های تک صفحه ای تاشو انگشت شمار است.

گفته می‌شود که پیشرفت‌های ویندوز 11 برای دستگاه‌های تاشو خیلی بزرگ نخواهد بود، بنابراین نباید انتظار تغییرات شگرف را داشته باشیم. البته در حال حاضر نمی توان با قطعیت در این مورد صحبت کرد و هنوز جزئیات زیادی وجود دارد که ما از آنها بی اطلاع هستیم. چرخه توسعه مایکروسافت اکنون بر روی به‌روزرسانی Moment 2 متمرکز شده است. این به روز رسانی در اوایل سال 2023 با ویژگی هایی مانند نوار وظیفه بهینه شده برای تبلت ها و سایر پیشرفت های کوچک ارائه می شود.

با این حال، گزارش‌های کنونی به چند ویژگی دیگر اشاره می‌کنند که احتمالاً با به‌روزرسانی Moment 3 وارد خواهند شد. از ویژگی های مورد انتظار آپدیت مذکور می توان به رابط جستجوی جدید ویندوز و برنامه های صندوق ورودی اشاره کرد که احتمالاً ظاهر مدرن تری خواهند داشت. یکی از به روز رسانی های مهم دیگری که در سال آینده انتظار داریم، نسخه وب جدید Outlook است که گفته می شود جایگزین Mail و Calendar خواهد شد. احتمالاً مایکروسافت می‌خواهد قبل از اینکه Outlook را پیش‌فرض کند، پشتیبانی از حساب‌های شخص ثالث را اضافه کند. شایعات حاکی از آن است که بسیاری از ویندوزهای قدیمی‌تر مانند USB AutoPlay، با به‌روزرسانی 2023 ظاهر مدرن‌تری پیدا می‌کنند و مطابقت بیشتری با زبان طراحی ویندوز 11 خواهند داشت.

به‌روزرسانی 23H2 ویندوز 11 احتمالا اواخر سال آینده منتشر می‌شود، اما به اندازه 22H2 مهم نخواهد بود زیرا مایکروسافت با به‌روزرسانی‌های Moment ویژگی‌های بیشتری را به سیستم عامل دسکتاپ خود اضافه می‌کند. در واقع گفته می شود که این آپدیت به احتمال زیاد فقط چرخه عمر پشتیبانی ویندوز 11 را به روز می کند و بنابراین کاربران تا دو سال پس از نصب همچنان از پشتیبانی این شرکت برخوردار خواهند بود. این احتمال وجود دارد که نسخه 23H2 با به‌روزرسانی احتمالی Moment 4 سازگار باشد، اگرچه هنوز هیچ نشانه‌ای برای تأیید این موضوع وجود ندارد.