وعده رفع فیلتر باشگاه؛ امیدی به حذف محدودیت های اینستاگرام و واتس اپ نداشته باشید


عیسی زارع پور صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست کشور با بیان اینکه خبرهای خوبی مبنی بر رفع محدودیت ها به گوش می رسد اما شامل اینستاگرام و واتس اپ نمی شود، گفت: تلاش ما این است که محدودیت های قابل برداشت را بردارید و انشالله در دو روز آینده خبرهای خوبی در این زمینه خواهید شنید، اما اینستاگرام و واتس اپ در حال حاضر شامل این رویداد نمی شوند.

به گزارش ایسنا، زارع پور با تاکید بر اینکه دولت تنها یکی از اعضای کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که متولی فیلترینگ است، ادامه داد: خدماتی وجود دارد که معتقدیم قابل بازنگری است و اکنون هم هستیم. مسیر را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که این اتفاق نمی افتد.” بدیهی است که کلاب هاوس در روزهای آینده فیلتر نخواهد شد.”

وی همچنین اختلال ایجاد شده در اینترنت در چند روز اخیر را تایید کرد و گفت: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه طی یک تا دو ساعت در مرکز تبادل ترافیک تهران با مشکل مواجه شدیم که با تلاش دوستان این مشکل برطرف شد. اکنون در مرکز تبادل ترافیک مشکلی وجود ندارد.”

ما به شورای رقابت اعتراض می کنیم

زارع پور در بخشی دیگر درباره نظر شورای ملی رقابت در خصوص انحصاری شدن بازار اینترنت ثابت گفت: از نظر ما نظر شورای رقابت کارشناسی نیست و گروهی را در سازمان تنظیم مقررات تعیین کرده ام تا آماده سازی کنند. پاسخ لازم به این قطعنامه».

شورای رقابت هفته گذشته در خبری اعلام کرد که با بررسی بازار اینترنت ثابت کشور و استناد به قوانین این بازار، انحصاری است و مرکز ملی رقابت را موظف به تعیین دستورالعمل برای تنظیم این بازار کرد.

با این حال وزیر ارتباطات امروز با اعلام اعتراض خود به این مصوبه گفت: قطعا به این مصوبه اعتراض خواهیم کرد زیرا انحصاری در این بخش وجود ندارد. به خصوص با شروع پروژه فیبر نوری برای خانه ها و مشاغل، انحصار دیگر معنایی ندارد.