وزیر اقتصاد: اقتصاد ما شایسته خروجی بهتر از وضعیت فعلی است


مراسم رونمایی از طرح های جدید بیمه ای و مرکز نوآوری بیمه مرکزی امروز (چهارشنبه) با حضور وزیر اقتصاد، رئیس کل بیمه مرکزی و جمعی از مسئولان در سایت بیمه مرکزی و در کنار آن برگزار شد. ، نمایشگاه رویدادها و خدمات صنعت بیمه با استفاده از تحول دیجیتال آغاز شد. خبر حضور شورای فقهی بیمه در بیمه مرکزی و انعقاد تفاهم نامه با حوزه علمیه در حوزه بیمه نیز در این مراسم اعلام شد.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد با اشاره به فاصله انباشت دانش و اجرای عملی در کشور گفت: اقتصاد ما شایسته خروجی و عملکرد بهتر از این وضعیت فعلی است.

وی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه در صنعت بیمه جهانی محصولات زیادی برای پوشش ریسک محصولات و شرکت های دانش بنیان وجود دارد، گفت: شرکت هایی که به طور خاص در زمینه بیمه فناوری های نوین فعالیت می کنند که دارای ریسک و خطرات بالایی هستند. ما می توانیم در این زمینه بسیار پویاتر عمل کنیم و در این زمینه عقب ماندگی بیشتری داریم.»

وزیر اقتصاد با اشاره به شروع برنامه هفتم توسعه اقتصادی در سال 1402، این موضوع را بهانه خوبی برای دستیابی به اجماع در دستور کار پنج سال آینده دانست. وی با انتقاد از فاصله زیاد اقدام و برنامه ریزی در برنامه ششم، گفت: در برنامه هفتم باید اهداف واقعی تعریف و زمینه تحقق آنها فراهم شود.

مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی نیز با اشاره به اینکه در سال 1401 به شش شرکت جدید در حوزه بیمه مجوز داده شد گفت: این مجوزها در حوزه تخصصی بیمه اتکایی و بیمه عمر صادر شد.

بهزادپور همچنین از پروژه های آتی که به صورت مشترک با صندوق توسعه ملی و صندوق توسعه نوآوری در حوزه سلامت و نظام سلامت در حال انجام است خبر داد. پروژه مشترک دیگر پروژه آنلاین کاروکی است که به صورت مشترک با پلیس راهور انجام می شود و نیمه شعبان افتتاح می شود.

به گفته وی رویدادها و خدماتی در نمایشگاه صنعت بیمه و تحول دیجیتال به نمایش گذاشته شده است که با استفاده از تحول دیجیتال منجر به توسعه و تسهیل خدماتی می شود که در نهایت به دست مردم می رسد: پروژه هایی مانند ثبت و کشف تخلفات ، راننده محور، پنجره واحد خدمات الکترونیکی، ارائه خدمات سریع و جبران سریع بخشی از این خدمات است.

«پولت» که در زمینه ارزیابی خسارت بیمه فعالیت می کند نیز یکی از حاضران در این نمایشگاه بود. این موسسه با نام ارزیابی خسارت بیمه دانش بنیان در کنار بیمه خلیج فارس یکی از شرکت هایی است که امکان پرداخت آنلاین خسارت را فراهم می کند و می خواهد استانداردهای جدیدی را در این زمینه ارائه دهد.