وزیر ارتباطات از رکورد بی سابقه تردد داخلی شب گذشته خبر داد


وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و با حضور خبرنگاران از رکورد جدید ترافیک داخلی 6 ترابیت بر ثانیه خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از آن مربوط به بستر پخش زنده فوتبال است. تل‌بیون و این رکورد جدید نشان از آمادگی زیرساخت‌های ارتباطی کشور و ظرفیت میزبانی این حجم از ترافیک و آمادگی پلتفرم‌ها برای پذیرش میلیون‌ها کاربر است، گفت: شب گذشته بستر تل‌بیون بیش از 2.5 ترابیت در ثانیه ترافیک داشت که عدد بسیار بزرگی است.”

زارع پور همچنین در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه استقبال مردم از پلتفرم های داخلی بسیار خوب و میلیونی بوده است، گفت: روزانه چند میلیون کاربر فعال در بسترهای داخلی داریم که نشان می دهد ظرفیت وجود دارد و مردم اعتماد کرده اند. ” امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. در وزارت ارتباطات حمایت از پلتفرم های داخلی به ویژه در حوزه شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها و ایجاد قابلیت های جدید در آنها، ارائه تسهیلات قانونی جدید و امکانات جدید را قرار داده ایم و امیدواریم با مسیری که در پیش گرفته ایم. حتی اگر پلتفرم های خارجی به همین ترتیب، داخلی ها در اختیار مردم قرار گرفت تا آنقدر قوی باشد که مردم ترجیح دهند از داخلی ها استفاده کنند.

زارع پور در بخشی دیگر از سخنان خود به ارائه آماری از فعالیت مردم در پلتفرم های داخلی پرداخت و تاکید کرد: کاربر فعال ماهانه روبیکا به 35 میلیون، ایتا به 15 میلیون و بله و سروش پلاس حدود 9.5 میلیون کاربر ماهانه رسیده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه اصلاح مهندسی ترافیک شبکه کشور یکی از وظایف محوله این وزارتخانه بود، اعلام کرد بیش از 95 درصد ترافیک کشور در تهران است و از سال گذشته برای ارائه خدمات تلاش شده است. با مخاطبان زیاد و داده های هشت نقطه به صورت محلی. وی ادامه داد: برای بازی های جام جهانی از خراسان رضوی، مشهد، اهواز، تبریز و شیراز شروع کردیم و شب گذشته در بازی ایران و آمریکا این مکان ها پر بار بود و برای اولین بار بیش از 15 درصد ترافیک رفت. مورد نیاز مردم این منطقه است.” مناطقی را ارائه کردیم و ترافیک به تهران نمی آمد.