ورود اسنپ و تپسی به فرودگاه امام ممنوع است


سعید چلابری در گفت وگو با تسنیم اعلام کرد: در بازدید معاون دادستان از این فرودگاه، مشکلات تاکسیرانی بررسی و به رانندگان تاکسی های اینترنتی اسنپ و تپسی دستور داده شد تا از مکانی در فاصله 800 متری این فرودگاه استفاده کنند. خدمت رسانی به مسافران

به گفته وی، این دستور بر اساس نظر این فرودگاه است تا رانندگان اسنپ و تپسی مانع فعالیت رانندگان تاکسی فرودگاهی که ساعت ها در صف انتظار خدمت هستند، نشوند.

ناظر فرودگاه امام همچنین از طراحی نرم افزار تاکسی فرودگاه امام توسط یک شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: فرودگاه امام اولین فرودگاه کشور است که به این نرم افزار مجهز شده است. این نرم افزار کارایی بیشتری نسبت به Aptepsy و Snap دارد و بسیار کاربردی است. مسافران هنگام ورود به سالن فرودگاه می توانند این اپلیکیشن را روی تلفن همراه خود نصب کرده و از خدمات آن استفاده کنند.

یکی از اعضای کمیسیون سازندگی مجلس در واکنش به این خبر اعلام کرد که موضوع را از مراجع تصمیم گیری جویا می شود. رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در دسترس بودن خدمات حق شهروندی است و اولویت اول مسئولان در تصمیم گیری ها باید ارائه خدمات بهتر به مردم باشد و بر چه اساسی این تصمیم گرفته شده و آیا تاکسی های فرودگاه ظرفیت پاسخگویی را دارند یا خیر. نیاز همه مسافران جای سوال دارد و حتما این موضوع را از مراجع تصمیم گیر پیگیری خواهم کرد.

محمد خلج، روابط عمومی اسنپ به تیرازیس فایل گفت: این شرکت هیچ نامه ای در این زمینه دریافت نکرده و مذاکره ای با این شرکت انجام نشده است.

همچنین به نقل از روابط عمومی تپسی، از آنجایی که این موضوع به تازگی در اخبار اعلام شده، این شرکت از جزئیات آن اطلاعی ندارد.

به گفته مدیر فرودگاه امام، جلسه هماهنگی نهایی با شرکت های مذکور در هفته جاری برگزار می شود.

مشکلات تاکسی های اینترنتی برای ارائه خدمات در فرودگاه ها شهر به شهر و بنا به سلیقه فرودگاه ها متفاوت بوده است. در گذشته رانندگان تاکسی فرودگاه به فعالیت اسنپ و تپسی اعتراض داشتند. آنها در سال 1395 مقابل سازمان ترافیک راهداری تجمع کردند و از مسئولان خواستند تا به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

همچنین در مهرماه ۱۳۹۶ مدیرعامل وقت این شرکت فرودگاهی از ممنوعیت ورود اسنپ و تاپسی به این فرودگاه خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، ورود تاکسی های اینترنتی و پلاک شخصی که قصد جابه جایی مسافر را دارند، ادامه پیدا نکند. . اما این اتفاق نیافتاد. موضوع اپلیکیشن فرودگاه امام در همان زمان مطرح شد و قرار شد به بهره برداری برسد.

اکنون تصمیم دادستانی درباره فرودگاه امام نشان می دهد که مشکلات تاکسی های فرودگاه بر دسترسی مردم اولویت دارد.