واکمن جدید سونی؛ ارتباط بین تکنولوژی مدرن و نئوسالژی


چه تعداد از کسانی که واقعاً برای داشتن دوباره واکمن نوستالژیک هستند، علاقه مند به خرید نسخه دیجیتالی یک پخش کننده موسیقی هستند که در گذشته به نوارهای آن گوش می کردند؟

افراد مسن ممکن است تنها مخاطب هدف دستگاه هایی مانند واکمن جدید سونی نباشند. در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مدرن مانند چیزهای عجیب و غریب و نگهبانان کهکشان، نوستالژی شگفت‌انگیز واکمن وجود دارد. تصویر Walkman در فیلم ها و تلویزیون نشان می دهد که گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود از طریق Walkman چقدر لذت بخش و همه جانبه است.

شخصیت‌های فیلم‌ها آنقدر به واکمن‌هایشان وابسته هستند که وقتی آنها را به سرقت می‌برند، برای بازگرداندن آن‌ها دست به هر کاری می‌زنند. بدیهی است که واکمن یک عنصر اصلی فرهنگ جوانان است، صرف نظر از اینکه آنها سال های نوجوانی خود را در چه دهه ای گذرانده اند.

Walkman به تعیین اینکه کدام شخصیت‌ها گوش می‌دهند کمک می‌کند. افراد می توانند یک لیست پخش برای انتقال شخصیت، افکار و احساسات خود ایجاد کنند. بنابراین منطقی است که کودکان نوستالژیک دهه‌های 70 و 80 به سال‌های جوان‌تر خود نگاه کنند و نسل‌های اخیر می‌خواهند به اندازه شخصیت‌های مورد علاقه‌شان احساس خاصی داشته باشند.

ظرافت فناوری های قدیمی

اما دلیل دیگری وجود دارد که چرا مردم از فناوری قدیمی لذت می برند. مطمئناً، افراد میانسال با گوشی‌های هوشمند بزرگ شده‌اند، اما هنوز فناوری‌های قدیمی مانند دوربین‌های یکبار مصرف، پخش‌کننده‌های MP3 و پخش‌کننده‌های DVD قابل حمل را به خاطر دارند. نسل جوان که فناوری قدیمی آنها آیفون 4 است، غرق در فناوری امروزی شده اند که باعث شده حتی برخی از آنها فناوری هایی مانند گوشی های هوشمند را نادیده بگیرند.

در سال‌های اخیر، فناوری‌های قدیمی به اشکال مدرن‌تر و پیشرفته‌تر ارائه شده‌اند، از جمله گوشی‌های هوشمندی که شبیه تلفن‌های تاشو هستند یا صفحه‌کلیدهای بلوتوثی که شبیه ماشین‌ تحریر هستند. واکمن جدید نیز به سادگی در حال تبدیل شدن به یک روند محبوب است.

نسل‌های قدیمی‌تر به فناوری‌هایی علاقه‌مند می‌شوند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از طبیعت فراگیر تلفن‌های هوشمند جدا شوند و در عین حال از فناوری قدیمی‌تر استفاده کنند. فناوری های قدیمی به ما یادآوری می کنند که زمانی بود که از فناوری برای بهبود زندگی واقعی استفاده می شد.

با Walkman می‌توانید هنگام سفر با قطار روی موسیقی تمرکز کرده و از آن لذت ببرید. علاوه بر این، می توانید یک لیست پخش از آهنگ های خاص برای خود ایجاد کنید. از طرفی گوش دادن به موسیقی بدون حواس پرتی مانند توییتر و سایر شبکه های اجتماعی باعث می شود از آن لذت بیشتری ببرید.