واقعا ما چند سال داریم؟


سینکلر یک محقق تأثیرگذار و اغلب به حاشیه رانده شده در زمینه تحقیقات ضد پیری است. یکی از کارهای او ترویج reserato است، ترکیبی در انگور قرمز که زمانی آن را به یک مولکول معجزه آسا تشبیه می کرد. با توجه به نتایج ترکیب رزوترول در آزمایشات حیوانی، سایر محققان در مورد مزایای احتمالی این ترکیب محتاط هستند. سینکلر روزانه از مکمل های رسوراترول استفاده می کند و در حال تحقیق در مورد این ترکیب است. همچنین، او بنیانگذار شرکت‌های بیوتکنولوژی، از جمله شرکت‌های متمرکز بر طول عمر، و کتاب او «طول عمر: چرا پیر می‌شویم و چرا نباید؟» است. در فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار دارد.

ملانی گلدیمدیر عامل Talley Health از تلاش های شرکتش برای تغییر روند پیری می گوید. یک عدد به شما می گوید چند سال دارید. در حالی که یک عدد دیگر فقط تعداد روزهای تولد شما را محاسبه می کند. به گفته گلدی، سن بیولوژیکی تقریباً شش ماه کمتر از سن تاریخی است.

گزارش کردن Wired علاوه بر اندازه گیری سن و سن هر مشتری، یک برنامه عملی از توصیه های سبک زندگی سفارشی مانند خواب بیشتر، کمتر نشستن، کاهش استرس یا خوردن سبزیجات بیشتر ارائه می دهد. کاربران می توانند با پرداخت 229 دلار آزمایش دهند یا سن بیولوژیکی خود را در طول زمان با یک برنامه اشتراک سه ماهه بررسی کنند. به گفته گلدی، کاربران می توانند با استفاده از برنامه فعالیت به دست آمده بر اساس اطلاعات، تغییرات لازم را در سبک زندگی خود ایجاد کنند.

گلدی گفت: زمانی که TakiHealth تأسیس شد، بیش از 270000 نفر ثبت نام کردند و در لیست انتظار قرار گرفتند، اگرچه او دقیقاً نگفت چند نفر برای طرح عضویت که بین 129 تا 199 دلار در ماه هزینه دارد، ثبت نام کردند.

مانند سایر آزمایشات اپی ژنتیک، TakiHealth الگوهای متیلاسیون DNA را بررسی می کند. متیلاسیون به برچسب های شیمیایی روی کد DNA اشاره دارد که بر فعالیت ژن تأثیر می گذارد. در دهه 1970، دانشمندان ارتباطی بین متیلاسیون DNA و پیری ایجاد کردند. در سال 2013، استیون هورواتیک متخصص ژنتیک و آمار زیستی در UCLA، اولین ساعت پیری اپی ژنتیک را بر اساس این تغییرات منتشر کرد. این ساعت آزمایشی پیش‌بینی‌کننده بر اساس داده‌های 8000 نمونه بیولوژیکی از 51 نوع سلول و بافت سالم انسان است که الگوهای متیلاسیون DNA مرتبط با پیری و بیماری را اندازه‌گیری می‌کند و از الگوریتمی برای تخمین سن افراد استفاده می‌کند.

موج بعدی ساعت‌های اپی ژنتیک در پیش‌بینی اینکه یک فرد چقدر عمر خواهد کرد یا چند سال سالم زندگی خواهد کرد، یک قدم جلوتر رفت. یکی از این ساعت ها PhoneAge در سال 2018 بود مورگان لوین او آن را از دانشگاه ییل منتشر کرد. این ساعت بر اساس نمونه خون، خطر مرگ و میر کلی و خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی عروقی و آلزایمر را پیش بینی می کند. یک سال بعد، گروهی به رهبری هوروات و اک لوGrimAge را منتشر کرد، نسخه بهبودیافته ساعت قدیمی گروه که می تواند طول عمر یا مرگ باقیمانده یک فرد را بر اساس نمونه خون پیش بینی کند.