هکرهای کره شمالی سال گذشته 100 میلیون دلار ارز دیجیتال را سرقت کردند


اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در بیانیه ای اعلام کرد که دو گروه هکر مرتبط با کره شمالی مسئول سرقت 100 میلیون دلار ارز دیجیتال در سال گذشته هستند. به گفته FBI، این سرقت بزرگ از طریق یک سرویس رمزنگاری انجام شده است.

گروه Lazarus و APT38 حمله هکری ژوئن 2022 (ژوئن و جولای 1401) را از طریق شرکت Horizon Blockchain Bridge of Harmony که در آمریکا فعال است، انجام دادند.

Horizon و پل‌های دیگر امکان انتقال توکن‌های ارزهای دیجیتال را بین بلاک چین‌های مختلف فراهم می‌کنند. پل هایی که به بلاک چین های مختلف دسترسی دارند، هدف جذابی برای هکرها بوده است. طبق گزارش بلومبرگ، سال گذشته دو میلیارد دلار ارز دیجیتال از طریق 13 هک پل بلاک چین به سرقت رفت.

هکرهای مرتبط با کره شمالی اوایل سال گذشته از طریق پروتکلی به نام Railgun موفق به شستشوی 60 میلیون دلاری اتر شدند. بخشی از این پول به چندین صرافی ارز دیجیتال ارسال و به بیت کوین تبدیل شد.

چانگ پنگ ژائومدیر عامل بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، هفته گذشته در توییتر گفت که بایننس به پلتفرم Huobi کمک کرده تا برخی از دارایی های سرقت شده را مسدود کند و 124 بیت کوین را بازیابی کند.

اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده می گوید که گروه هکر لازاروس نیز از طریق هک پل رونین 600 میلیون دلار سرقت کرده است.