هوش مصنوعی TruthGPT; راه حل ایلان ماسک برای حقیقت جویی و جلوگیری از نابودی بشریت


الون ماسک می گوید که روی TruthGPT کار می کند، جایگزینی برای ChatGPT خواهد بود و به عنوان هوش مصنوعی با تمرکز بر حقیقت کار می کند. میلیاردر معروف در طول مصاحبه با تاکر کارلسون از فاکس نیوز، او دیدگاه خود را برای توسعه یک هوش مصنوعی رقیب بیان کرد و گفت که برای جلوگیری از نابودی بشریت به رویکردی جایگزین برای توسعه این فناوری نیاز است.

ماسک او می‌گوید: “من به دنبال ساختن TruthGPT یا هوش مصنوعی حقیقت‌جو هستم؛ ابزاری که تلاش می‌کند جهان را درک کند، و فکر می‌کنم این بهترین راه برای ایمن نگه‌داشتن فناوری گفته شده است. این بدان معناست که اگر هوش مصنوعی به درک دنیا، بعید است که انسان ها را نابود کند، زیرا ما بخش جالبی از جهان هستیم.”

ماسک این بی میلی فرضی هوش مصنوعی برای از بین بردن بشریت را با روشی که انسان ها از شامپانزه ها محافظت می کنند مقایسه می کند، که با توجه به نحوه برخورد Neuralink با شامپانزه ها طعنه آمیز است. ماسک او گفت: “ما می دانیم که انسان ها می توانند تصمیم بگیرند که همه شامپانزه ها را شکار کنند و آنها را بکشند.” ما در واقع خوشحالیم که آنها وجود دارند و مایلیم از زیستگاه هایشان محافظت کنیم.”

نوشته شده توسط لبه، ماسک از TruthGPT به عنوان یک اصلاح دوره ای برای OpenAI معرفی شد. ماسک اشاره می کند که پیشرفت های OpenAI به طور بالقوه می تواند با اخلاق مدل های هوش مصنوعی که ایجاد می کند تداخل داشته باشد و TruthGPT را به عنوان یک گزینه شفاف تر توصیف می کند.

TruthGPT شناخته نشده است الون ماسک چه زمانی آماده می شود؟ با این حال به نظر می رسد مالک تسلا در مورد پروژه مذکور بسیار جدی است زیرا در مصاحبه ای با کارلسون توضیحاتی در این باره داد. ماسک او همچنین شرکت جدیدی به نام X.AI تاسیس کرده است که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند.