هوش مصنوعی ChatGPT آزمون مهندسی سطح 3 گوگل را در بخش کدنویسی با موفقیت پشت سر گذاشت


بر اساس سند داخلی شرکت، گوگل به ChatGPT سوالات مصاحبه کدنویسی را ارائه کرد و پاسخ های چت بات آن را برای یک موقعیت مهندسی سطح سه استخدام کرد.

همانطور که CNBC اشاره می کند، آزمایش گوگل بخشی از آزمایش های اخیر این شرکت از چندین چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است که قصد دارد آنها را به موتور جستجوی خود اضافه کند. توانایی ChatGPT در ارائه یک پاسخ مختصر و نسبتاً دقیق به سؤال می تواند در وقت کاربران صرفه جویی کند زیرا در حال حاضر برای رسیدن به نتایج مورد نظر، معمولاً باید بین لینک های بی شماری از نتایج جستجوی Google یا هر موتور جستجوی دیگری جستجو کنند تا به این سؤال دست پیدا کنند. اطلاعاتی که می خواهند

در سند داخلی گوگل آمده است:

در حالی که سطح سه به عنوان یکی از موقعیت های سطح ابتدایی در تیم مهندسی گوگل در نظر گرفته می شود، متوسط ​​حقوق سالانه برای این موقعیت حدود 183000 دلار است.

فرآیند مصاحبه مهندس نرم افزار گوگل بیشتر بر روی سوالات فنی تمرکز دارد و ChatGPT به خوبی به آنها پاسخ داده است. البته این مصاحبه شامل چندین مثال رفتاری مانند «به من درباره یک زمان بگو…» می شود که فیسبوک، آمازون و سایر شرکت های بزرگ نیز در فرآیند استخدام خود بر روی چنین سؤالاتی تمرکز می کنند. این نوع سوالات به ویژه برای نقش های مدیریتی مهم هستند زیرا می توانند مانعی برای استخدام هوش مصنوعی مانند ChatGPT باشند.

توانایی ChatGPT برای پاسخگویی به سوالات مصاحبه کدگذاری فنی سوالاتی را در مورد توانایی این فناوری برای تغییر موتورهای جستجوی امروزی مانند گوگل و همچنین مشاغل مهندسی نرم افزار ایجاد کرده است. آیا این اتفاق در حال حاضر رخ می دهد یا در 5 تا 20 سال آینده شاهد آن خواهیم بود؟

تاکنون بارها منابع مختلف از ChatGPT پرسیده اند که آیا در نهایت جایگزین انسان می شود یا خیر و در بیشتر موارد این ربات چت می گوید که هدف جایگزینی نیست و باید در کنار انسان ها از آن استفاده کرد و در انجام کارها به آنها کمک کرد. در واقع این انسان ها هستند که تعیین می کنند هوش مصنوعی چه نقشی را باید ایفا کند. این چت بات در بخشی دیگر از پاسخ خود گفت که توانایی هایش در خلاقیت، حل مسئله و تفکر انتقادی در حد یک انسان نیست. علاوه بر این، ChatGPT برای عملکرد مؤثر به نظارت و راهنمایی انسانی نیاز دارد.

یافته های جدید گوگل و همچنین مطالعه اخیر در مورد توانایی ChatGPT در رفع اشکالات، جامعه مهندسی نرم افزار را در بحثی مشابه هنرمندان، روزنامه نگاران و افراد تجاری در مورد تاثیر هوش مصنوعی بر آینده خود قرار داده است.

بر اساس هزاران نظر ارسال شده در شبکه اجتماعی هوش مصنوعی Reddit، به نظر می رسد که بسیاری از مهندسان اکنون از ChatGPT برای یافتن راه حل هایی برای مشکلات کدنویسی در سایت های محبوب مانند StackOverFlow استفاده می کنند. دیگران از این فناوری برای تولید قطعه کدهای کوچک استفاده می کنند و دیگران از مهارت های ربات چت هوش مصنوعی OpenAI و پاسخ های پرمخاطب راضی نیستند.

در حال حاضر، هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید که آیا ChatGPT در نهایت جایگزین انسان ها در مشاغلی مانند مهندسی نرم افزار خواهد شد یا خیر.

PCMag می نویسد، بخشی از نقش یک مهندس نرم افزار ملاقات با تیم های تجاری و مشتریان و مدیران اجرایی برای توضیح و ایده پردازی راه حل های فنی است. ChatGPT برای چنین کاری مناسب به نظر نمی رسد. علاوه بر این، استفاده گسترده از هوش مصنوعی در محیط های کاری پیامدهای اخلاقی و اجتماعی زیادی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.