هواوی و نوکیا توافق نامه ای را برای استفاده متقابل از پتنت های یکدیگر امضا کردند


هواوی می گوید:

معمولاً برندهای بزرگ هم حق ثبت اختراع و هم کاربر را دارند. بنابراین، مجوز بین برندهای بزرگ معمولاً متقابل است و پرداخت هزینه مجوز نیز به ارزش پتنت و شرایط بازار طرفین بستگی دارد.

هواوی سهم عادلانه خود را از ارتباطات جهانی دارد

به گزارش گیزچینا، حدود 350 میلیون گوشی هوشمند 5G و 15 میلیون خودروی هوشمند از هواوی مجوز استفاده از پتنت های این شرکت را در سال 2022 دریافت کرده اند. علاوه بر این، حدود 30 میلیون پایانه دسترسی پهن باند برای کاربران خانگی نیز توسط این برند چینی مجوز گرفته است که این مجوز را به خود اختصاص می دهد. 45 درصد از تبادل داده های جهان. علیرغم تحریم هواوی توسط ایالات متحده، این برند چینی سهم مناسبی از ارتباطات جهانی دارد. البته سهم این شرکت می توانست خیلی بیشتر باشد اما آمریکا تلاش کرد تا این اتفاق نیفتد.

هواوی در حال حاضر حدود 10 درصد از پتنت های 4G جهان را در اختیار دارد. این شرکت همچنین حدود 20 درصد از پتنت های Wi-Fi 6، 5G و H.266 را در اختیار دارد. علاوه بر این، حدود 30 درصد از گواهی های ثبت اختراع OTN و 10G PON و حدود 20 درصد از پتنت های IETF متعلق به این شرکت است.

هواوی در این رابطه گفت:

2022 ما بیش از 20 قرارداد مجوز برای استفاده از پتنت های مختلف از جمله پتنت های مربوط به تلفن های همراه، خودروهای هوشمند، شبکه ها، اینترنت اشیا و غیره امضا کرده ایم.

علاوه بر این، این غول فناوری چینی مجوز ارائه فناوری های پیشرفته خود را به برندهای معروف خودرویی مانند آئودی، مرسدس بنز، بی ام و، پورشه، رنو، سوزوکی، لامبورگینی، سوبارو و بنتلی نیز دارد.