هواوی مجوز برخی از پتنت های خود را به خودروسازان بزرگ از جمله مرسدس بنز داده است


در سه سال گذشته، هواوی تلاش زیادی برای بهبود واحد خودروی هوشمند خود انجام داده است. گفته می شود این شرکت مجوز استفاده از فناوری های مرتبط با خودروی خود را به شرکت های برتر بازار از جمله مرسدس بنز، آئودی، بی ام و و پورشه داده است.

بر اساس گزارش HuaweiCentral، قراردادهای مجوز پتنت هواوی در نیمه دوم سال 2022 نشان می دهد که فناوری های این شرکت در زمینه خودروهای هوشمند در حال حاضر در 15 میلیون خودرو از 70 میلیون خودروی تولید شده در سراسر جهان در هر سال استفاده می شود.

هواوی علاوه بر خودروسازان آلمانی، با سوبارو ژاپن، رنو فرانسه، لامبورگینی و بنتلی نیز قرارداد امضا کرده است. آخرین اخبار مربوط به گواهینامه های ثبت اختراع هوآوی در بخش خودرو پس از امضای قرارداد چندین ساله مجوز متقابل با برندهای پیشرو صنعت و سایر رقبا از جمله سامسونگ و اوپو، نوکیا منتشر شد.

قهرمان ثبت اختراع

هواوی در مواجهه با تحریم‌های ایالات متحده، از پتنت‌ها و قابلیت‌های تحقیق و توسعه خود برای کسب سود و سرمایه‌گذاری مجدد در تحقیقات بیشتر استفاده می‌کند. قراردادهای مجوز پتنت به هواوی اجازه می دهد تا نه تنها با برندهای چینی، بلکه با شرکت های خارجی نیز برای کسب درآمد بیشتر همکاری کند.

آلن فنرئیس جهانی بخش مالکیت معنوی هواوی گفت:

ما با شرکت های آمریکایی بر روی معاملات مجوزهای متقابل کار می کنیم.آلن فن

آلن همچنین اظهار داشت که شرکت او بیش از 20 قرارداد مجوز ثبت اختراع جدید یا تمدید شده را در سال 2022 امضا کرده است. این قرارداد شامل فناوری‌هایی برای گوشی‌های هوشمند، وسایل نقلیه هوشمند، شبکه‌ها و اینترنت اشیا است. هواوی با بیش از 15 شرکت پیشرو در زمینه فناوری های بی سیم پیشرفته برای صنعت خودرو همکاری داشته است.