هواوی در سال آینده به عرضه گوشی های هوشمند خود با فناوری 4G ادامه خواهد داد


تقریبا به سال 2023 نزدیک شده ایم. اما به نظر می رسد هواوی با توجه به تحریم های سنگین آمریکا علیه این شرکت همچنان گوشی های هوشمند خود را با فناوری 4G در سال آینده عرضه خواهد کرد. شرایطی که می تواند طرفداران فناوری 5G را ناامید کند.

HuaweiCentral گزارش داده است که اگرچه گوشی های پرچمدار سال آینده هواوی از جدیدترین فناوری های تراشه استفاده خواهند کرد، اما این محصولات همچنان بدون پشتیبانی 5G عرضه خواهند شد. علاوه بر این، به نظر نمی رسد که شاهد تغییر قابل توجهی در روند تولید تراشه های Kirin هوآوی باشیم. بنابراین سری P60 این برند با نسخه 4G تراشه های کوالکام عرضه خواهد شد.

هواوی هدف اصلی خود را بر بقا متمرکز کرده است. اما این موضوع مانع از توسعه فناوری های جدید این شرکت برای رقابت با شرکت های بزرگ بازار نمی شود. در حال حاضر هواوی سری P50 و Mate 50 را با نسخه 4G تراشه های اسنپدراگون عرضه کرده است، به عبارت دیگر همچنان به پردازنده های 4G کوالکام دسترسی دارد.

امسال هواوی تنها گوشی های 4G را به دلیل عدم وجود قطعه مهم RF عرضه کرده است. RF یک الزام برای فعال کردن سیگنال های 5G در یک سیستم روی تراشه (SoC) است که شرکت در حال حاضر به آن دسترسی ندارد. در سال 2019، هوآوی توسط دولت ایالات متحده در لیست سیاه قرار گرفت و این امر مانع از تولید تراشه های جدید موبایل شد. چنین شرایطی منجر به افزایش وابستگی شرکت مذکور به سازندگان تراشه های شخص ثالث از جمله کوالکام شد.

از آنجایی که هواوی نمی تواند به فناوری مورد نیاز برای ارائه 5G در گوشی های هوشمند خود دسترسی داشته باشد، این شرکت در حال حاضر نمی تواند این ویژگی را در گوشی های پرچمدار خود فعال کند. البته غول فناوری چینی در حال توسعه فناوری های جدید برای استفاده بهتر از شبکه های موجود است. این شرکت در تلاش است تا آخرین نوآوری های مربوط به فناوری Wi-Fi را در گوشی های پرچمدار خود و استفاده از سخت افزار قدرتمندتر برای جذب بهتر سیگنال های 4G به مشتریان خود ارائه دهد.