هواوی به جای ساخت خودرو، اکوسیستم خودروی هوشمند خود را به شرکت های دیگر عرضه می کند


پس از اینکه حضور هواوی در بازار گوشی های هوشمند به دلیل تحریم های آمریکا بسیار کاهش یافت، این شرکت در تلاش است تا فعالیت های خود را در حوزه های دیگر از جمله صنعت خودروسازی نیز گسترش دهد. البته به نظر می رسد که غول فناوری چینی به دنبال ساخت خودرو نیست.

رن ژنگفیدر سال 2020، مدیرعامل هواوی اعلام کرد که شرکت او به دنبال ساخت خودرو نیست. با این حال، شایعات مختلفی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است این شرکت چینی به دنبال توسعه یک خودروی الکتریکی هوشمند باشد. از آن زمان، هواوی حتی سیستم های مختلفی را راه اندازی کرده است که سایر شرکت های خودروسازی از آن ها استفاده می کنند. اکنون یو چنگدومدیر اجرایی هواوی بار دیگر همین اطلاعات را تکرار کرده است.

راستی چنگدوهوآوی خودروی هوشمند تولید نخواهد کرد، اما به توسعه اکوسیستم خودروی هوشمند و سایر راه حل های فناوری برای برندهای دیگر ادامه خواهد داد. این بدان معنی است که می توان انتظار داشت تعداد محصولاتی که از HarmonyOS پشتیبانی می کنند در آینده افزایش یابد. این شرکت همچنین نمایشگرهای هوشمندی برای خودروهای الکتریکی تولید کرده است.

به گزارش GizmoChina، چنگدو تایید کرده است که هواوی با سایر خودروسازان جهان همکاری نزدیکی خواهد داشت و همچنین بازار چین را رهبری خواهد کرد. بنابراین انتظار می رود هواوی به یکی از سودآورترین برندهای چینی در صنعت خودرو تبدیل شود. مدیرعامل غول فناوری چینی همچنین جزئیاتی در مورد سرمایه گذاری شرکت خود در توسعه راه حل های فناوری برای خودروهای هوشمند ارائه کرد. این صحبت ها نشان می دهد که حداقل در آینده نزدیک شاهد رونمایی از خودروی برقی هواوی نخواهیم بود.