هواوی بالاتر از اریکسون و زد تی ای برترین ارائه دهنده شبکه 5G در جهان است


هوآوی یکی از پیشتازان جهانی در زمینه تجهیزات شبکه است و به گفته موسسه تحقیقاتی دل اور، برترین تامین کننده تجهیزات شبکه 5G و پس از آن اریکسون، زد تی ای و نوکیا قرار دارند.

این غول فناوری چینی همچنین در سال گذشته بیش از هر شرکت دیگری تجهیزات شبکه چند کاناله (MCN) را به همراه اریکسون، نوکیا و زد تی ای عرضه کرد. انتظار می رود که استفاده از شبکه های MCN و MEC در سال جاری افزایش یابد.

بر اساس گزارش Huawei Central، صنعت تجهیزات شبکه در خارج از چین در سه ماهه پایانی سال گذشته به رشد بازگشته است. در این راستا، درآمد واحد شبکه هواوی برای اولین بار از سه ماهه سوم سال 2021 به بعد رشد کرد. این خبر خوبی برای هواوی است که تجارت تلفن همراهش به دلیل تحریم های ایالات متحده فلج شده است.

در حال حاضر 39 اپراتور در سراسر جهان شبکه تلفن همراه 5G را ارائه می کنند. به احتمال زیاد تعداد این شرکت ها تا پایان سال جاری رشد قابل توجهی را تجربه خواهند کرد. تاکنون بیش از سه میلیون دکل مخابراتی 5G ساخته شده است که به بیش از 700 میلیون نفر خدمات رسانی می کند.

رئیس موقت هیئت مدیره هواوی سال گذشته در یک کنفرانس بین المللی گفت که نرخ رشد 5G بسیار سریعتر از نسل های قبلی شبکه های تلفن همراه بوده است. هواوی در حال حاضر روی توسعه 5.5G کار می کند.