هواوی از شیائومی به دلیل نقض پتنت های دوربین و سایر فناوری ها شکایت کرد


شکایت شرکت های بزرگ فناوری از یکدیگر برای نقض حق ثبت اختراع امری عادی است و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه داشته باشد زیرا اغلب آنها اشتباهات خود را در این زمینه تکرار می کنند. اکنون هواوی از هموطن خود شیائومی به دلیل نقض چندین پتنت شکایت کرده است و پرونده مربوط به این اقدام قانونی نیز توسط اداره مالکیت معنوی چین پذیرفته شده است.

اداره ملی مالکیت معنوی چین اخیراً جزئیات یک مناقشه بزرگ نقض حق اختراع را منتشر کرده است که نشان می دهد هواوی از شیائومی به دلیل نقض چهار پتنت ثبت شده آن شکایت کرده است. پرونده این شکایت در تاریخ ۲۶ دی ماه ۱۳۹۲ در سازمان مذکور به ثبت رسیده است.

به گفته Gizmochina، دو مورد از حقوق نقض شده هواوی در این اختلافات مربوط به استفاده غیرمجاز شیائومی از فناوری 4G/LTE است. هواوی همچنین شرکت همکار خود را به استفاده از روش های اختصاصی خود در ثبت تصاویر پانوراما متهم می کند. پتنت چهارم همچنین شامل نقض نوعی فناوری باز کردن قفل گوشی های هوشمند است که توسط هواوی توسعه یافته است.

نقض حق ثبت اختراع زمانی رخ می دهد که یک واحد تجاری بدون کسب مجوزهای لازم، از فناوری ثبت شده سایر شرکت ها در محصولات و خدمات خود استفاده کرده و آنها را به فروش برساند. اگر هواوی بتواند ادعای خود را ثابت کند، ممکن است شیائومی با جریمه سنگینی روبرو شود.

هوآوی همیشه در مورد شرکت های دیگر که پتنت های آن را نقض می کنند صحبت کرده است. این شرکت سال گذشته طی رویدادی اعلام کرد که برخی از کسب و کارهای چینی از طرح ها و پتنت های آن بدون مجوز استفاده کرده اند. این غول فناوری چینی همچنین ادعا می کند که شرکت های دیگر از پتنت های این شرکت بدون پرداخت هزینه برای آنها استفاده کرده اند.