هواوی احتمالا P60 را به نسل دوم دوربین XMAGE مجهز خواهد کرد


هواوی احتمالا تا پایان ماه جاری از گوشی های مورد انتظار سری P60 با نسل دوم فناوری XMAGE رونمایی خواهد کرد. XMAGE نام تجاری انحصاری هوآوی است که بر روی دوربین گوشی های هوشمند تمرکز دارد، که در نتیجه جدایی هواوی از لایکا تأسیس شد.

دوربین XMAGE برای اولین بار در گوشی های سری Mate 50 ظاهر شد. هوآوی می گوید که برند XMAGE مسئول کار بر روی سیستم نوری، ساختار مکانیکی، فناوری تصویربرداری و پردازش تصویر است.

بر اساس گزارش Gizmochina به نقل از یک افشاگر در شبکه اجتماعی Weibo، XMAGE 2.0 کیفیت دوربین گوشی را بیش از پیش بهبود می بخشد. در حال حاضر جزئیات دقیقی از تغییرات این فناوری نسبت به نسل اول XMAGE منتشر نشده است.

یکی از ویژگی های جالب دوربین های XMAGE، لنز با دیافراگم متغیر است. هواوی در مراسم رونمایی از میت 50 اعلام کرد که کاربر می تواند دیافراگم را در 10 حالت مختلف از f1/4 به f/4 تغییر دهد تا میزان نور ورودی به سنسور را تنظیم کند. سیستم پیشرفته XMAGE به طور خودکار دیافراگم را تغییر می دهد تا بهترین تنظیمات ممکن را بسته به شرایط نوری محیط انتخاب کند.

انتظار داریم هواوی از لنز با دیافراگم متغیر در گوشی های سری P60 استفاده کند. درز چینی می گوید که خانواده P60 شامل سه مدل استاندارد Pro و Ultra خواهد بود. دوربین XMAGE فقط در مدل‌های Pro و Ultra قابل استفاده است.