هوآوی اولین ساعت هوشمند با قابلیت ارتباط ماهواره ای را معرفی کرد


قابلیت اتصال ماهواره ای به کاربران امکان می دهد حتی در مکان هایی که دسترسی به شبکه تلفن همراه یا وای فای وجود ندارد، مستقیماً از طریق تلفن یا با ساعت هوشمند خود پیام ارسال کنید. این ویژگی برای اولین بار در گوشی های سری هواوی میت 50 معرفی شد.

گزارش کردن هواوی سنترال در حال حاضر تنها شرکتی است که قصد دارد یک ساعت هوشمند با قابلیت ارتباط ماهواره ای عرضه کند. این برند برخی از ویژگی های ساعت بعدی خود از جمله طراحی بادوام و امکان اتصال به ماهواره را به اشتراک گذاشته است.

هواوی هنوز اعلام نکرده است که ساعت هوشمند بعدی این شرکت با چه نوع اتصالاتی سازگار خواهد بود. به عنوان مثال ممکن است این محصول امکان تماس ماهواره ای را نداشته باشد و محدود به ارسال پیامک دو طرفه می باشد.

طراح مدل مفهومی HoiINDI رندر جدیدی از ساعت هوشمند هواوی را بر اساس اطلاعات لو رفته در مورد محصول به اشتراک گذاشته است تا نمای کلی از ظاهر آن را به ما ارائه دهد.

علاوه بر Watch Ultimate، هواوی روی سری Watch 4 خود نیز کار می کند. این سری از ساعت های برند چینی در دو نسخه استاندارد و پرو عرضه خواهند شد و قبلاً گواهی WiFi Alliance را دریافت کرده اند.

گواهینامه های 3C همچنین نشان می دهد که Huawei Watch 4 از سیستم عامل HarmonyOS، شارژ 5 واتی و اتصال LTE پشتیبانی می کند. ویژگی هایی که در سری Huawei Watch 3 نیز وجود دارد. به جز این ویژگی ها، جزئیات دیگری در مورد ساعت های آینده غول فناوری چینی در دسترس نیست.

انتظار می رود که سری Huawei Watch 4 عمر باتری بهتری نسبت به نسل فعلی این ساعت هوشمند داشته باشد و ممکن است تغییراتی در طراحی کلی آنها ایجاد شود. این محصولات احتمالا در رویداد ۲۳ مارس به همراه Huawei Watch Ultimate رسما معرفی خواهند شد. البته برخی گزارش ها گفته اند که این ساعت ها در ماه آوریل رونمایی می شوند.