همزمان با غیر حضوری شدن مدارس؛ شاد حرفش را قطع کرد


دیروز و امروز 24 و 25 دی ماه همزمان با مشکلات گازرسانی و امکان استفاده از وسایل گرمایشی، مدارس به همراه دانشگاه ها و ادارات دولتی غیر حضوری شدند به طوری که فضای مجازی و در رئیس آنها سامانه «شاد» بستری برای برگزاری کلاس ها شد. .

در حالی که صبح امروز سایت وزارت ارتباطات اعلام کرد با وجود سردی هوا، شبکه ملی ارتباطی با کیفیت بالا در دسترس کاربران قرار گرفته و میلیون ها کاربر بدون مشکل از شبکه ارتباطی استفاده می کنند، تیم فنی سامانه خوشحال است. در مورد اختلال در زیرساخت های فنی این سامانه اطلاع داد.

در متن منتشر شده از سوی روابط عمومی وزارت ارتباطات آمده است: وضعیت شبکه سراسری ارتباطی کشور به گونه ای است که در روزهای اخیر به دلیل کاهش دما در بسیاری از نقاط کشور، مردم بیش از پیش از آن استفاده می کنند. شبکه ارتباطی کشور به صورت آنلاین که باعث افزایش مصرف ترافیک اینترنت شده است.» همچنین وزارت ارتباطات اعلام کرد که علیرغم افزایش استفاده از ترافیک، «خوشبختانه شبکه ملی ارتباط با کمترین مشکل در حال ارائه خدمات است».

در عین حال تیم فنی و پشتیبانی شبکه شاد در کانال رسمی این شبکه اعلام کرده اند که در زیرساخت های فنی این سامانه اختلال جزئی ایجاد شده و منجر به تاخیر در ارسال و دریافت پیام ها شده است. این شبکه این تیم همچنین از تلاش برای رفع این اختلال و ارائه توصیه هایی برای تشکیل کلاس های نوبت عصر در مدارس خبر داد.

در این اطلاعیه تیم فنی و پشتیبانی شاد ضمن عذرخواهی از کاربران جهت ارائه خدمات بهتر و افزایش سرعت تبادل اطلاعات، مدارس نوبت عصر و دوره متوسطه دوم، از ساعت 14 همه روزه به صورت اختصاصی کلاس های خود را تشکیل دهند.

همچنین تاکید شده است کاربرانی که از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنند برای عملکرد و استفاده بهتر از خدمات، از ساعت 20 امشب از ساعت 20 امشب نسخه جدید شاد را از سایت SHAD.IR به روز کنند.

مشکلات دسترسی به امکانات و بسترهایی که کلاس ها و مدارس در آنها به صورت آنلاین برگزار می شود تنها به امروز مربوط نمی شود. در سال تحصیلی جاری چندین بار مدارس به دلایل مختلف غیبت کرده و به دلیل اختلالات و کندی های مختلف، معلمان، دانش آموزان و خانواده ها را با مشکل مواجه کرده است.

این اغتشاشات و مشکلات به حدی بوده است که در برخی از روزها مدارس کلاس ها را به صورت اسمی به صورت آنلاین اما به صورت رسمی تعطیل می کردند.