همایش ملی آموزش مهارت‌سازی و اشتغال‌زایی با حمایت ایرانسل برگزار شد


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این همایش امروز سه شنبه چهارم بهمن ماه 1401 همزمان با روز جهانی آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی و گردشگری عباس آباد با حضور دکتر سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت برگزار شد. شرکت عمران اراضی عباس آباد، استاد علی اکبر فرهنگی، رئیس هیئت امنا، دکتر احمد قیومی. رئیس کل و دکتر حمیدرضا کرکبادی دبیر کل باشگاه آموزش و پرورش یونسکو، دکتر سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ارزیابی حافظه جهانی یونسکو و رئیس کمیته ملی موزه های ایران، دکتر عبدالمهدی مستکین مدیر معاونت فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو ایران، دکتر فاطمه مهاجرانی، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و جمعی از فعالان حوزه های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی برگزار شد.

متولی این همایش، باشگاه آموزش و پرورش یونسکو ایران است که با اهداف توسعه فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه ایرانی اسلامی و ارائه الگوهای بومی به جامعه جهانی با حمایت ایرانسل و با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و پرورش و همفکری و همکاری نهادها، دستگاه ها و پژوهشکده ها در حوزه آموزش و فناوری، برای اولین بار در کشور برنامه ریزی و آن را اجرا کرد.

هدف از برگزاری این همایش تمرکز بر تحول آموزش با رویکرد اشتغال و مهارت آموزی و رویکردهایی از جمله «تحقیق در آموزش مهارت آفرینی و اشتغال زایی سازمان های مردم نهاد در ایران و جهان» است. “آسیب شناسی توانمندی های آموزشی سازمان های مردم نهاد در حوزه های مهارت آموزی و ایجاد اشتغال”، آسیب شناسی اهداف مسئولیت اجتماعی اشخاص حقوقی در حوزه مهارت آموزی و ایجاد اشتغال، “آینده پژوهی و نقشه برداری نظام آموزشی در راستای مهارت آفرینی و اشتغال زایی، «تاریخ نویسی و استخراج الگوهای بومی آموزش و پرورش در ایران و کشورهای منطقه» و «مطالعات بازنگری و ترویج فرهنگ تداوم» شامل آموزش کودکان می شود. و خوب آموزشی

ایرانسل ضمن حمایت از این کنفرانس، با شرکت در آن، بر اهمیت آموزش آنلاین در نقشه راه آموزش کشور تاکید می کند و بر بستر جامع ارائه شده توسط ایرانسل یعنی «آموزش آنلاین دانا» و خدمات مرتبط با آن مانند «پلتفرم داناپلاس» برای هموارسازی این مسیر معرفی شد.

نقش آموزش در میراث جهانی ملموس و ناملموس، مکان و هنر تعلیم و تربیت از دیدگاه حکمای ایرانی، شهر یادگیرنده یونسکو و آموزش شهروندی، زنان و آموزش و پرورش، جایگاه سازمان های مردم نهاد در آموزش غیر رسمی و مسئولیت اجتماعی در آموزش از دیگر محورهای این همایش بود. کارشناسان این حوزه به منظور انعکاس عملکرد کسب و کارها، مؤسسات و مؤسسات مرتبط با حوزه آموزش و فناوری به بررسی و تحلیل آن پرداختند.

ایرانسل با ایجاد زیرساخت مناسب و ارائه شبکه ای آگاه به کاربران خود این امکان را به آنها می دهد تا در هر زمان و مکان به محتوای آموزشی متنوع، معتبر و تعاملی دسترسی داشته باشند و با انتخاب دوره های آموزشی مورد نظر، یادگیری آسان و مفید را تجربه کنند. همچنین سرویس دانا پلاس ایرانسل، یکی از بسترهای اصلی شبکه دانا، زیرساخت آموزش هوشمند اختصاصی کشور برای آموزش آنلاین و برگزاری جلسات مجازی و وبینارها است که توسط ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، برای کمک به برقراری ارتباط ارائه شده است. و عدالت آموزشی است.