هفت سوال مهم که باید در ابتدای آموزش برنامه نویسی از خود بپرسید


یکی از تخصص هایی که این روزها نیاز اولیه متخصصان فناوری اطلاعات محسوب می شود، یادگیری برنامه نویسی است. آموزش برنامه نویسی و شروع به یادگیری زبان های برنامه نویسی یکی از دغدغه های اصلی تازه واردان به حوزه تخصصی فناوری اطلاعات است. سوالاتی مانند این که برنامه نویسی را با چه زبانی شروع کنیم یا بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی کدام است یا ترتیب یادگیری دوره های برنامه نویسی برای ورود به بازار کار از جمله مهمترین سوالات چالش برانگیز برای شروع آموزش برنامه نویسی است.

امروز در این مقاله می خواهیم پاسخ سوالات رایجی که برای شروع یک رشته تخصصی برنامه نویسی باید بدانید را بررسی کنیم. لطفا قبل از شروع این مقاله به این نکته توجه کنید که ما برنامه نویسی را به حوزه های مختلفی تقسیم می کنیم که عبارتند از: برنامه نویسی دسکتاپ، برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی موبایل که از مهمترین گرایش های تخصصی برنامه نویسی هستند. به شدت مورد نیاز بازار کار هستند. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سوال اول: چگونه کدنویسی را شروع کنیم؟

برای شروع برنامه نویسی ابتدا باید بدانید که برای چه می خواهید برنامه نویس شوید و هدفتان چیست؟ سپس یک زبان برنامه نویسی را برای شروع یادگیری انتخاب می کنید. شما در دوره های برنامه نویسی آنلاین شرکت می کنید. شما آموزش های ویدئویی مختلف را یاد می گیرید، کتاب می خواهید و از ابزارهای کدنویسی سریع برای افزایش خلاقیت و سرعت کدنویسی خود استفاده می کنید و در نهایت با دیدن نمونه کد برنامه نویسان دیگر پروژه های برنامه نویسی را شروع می کنید یا انجام می دهید.

سوال دوم: برنامه نویسی دسکتاپ را از کجا شروع کنیم؟

برنامه نویسی دسکتاپ به معنای برنامه نویسی برای سیستم عامل هایی است که روی دسکتاپ استفاده می شوند. برای مثال نوشتن برنامه ای که روی کامپیوتر شخصی (کامپیوتر) یا لپ تاپ شما با هر نوع سیستم عاملی اعم از ویندوز یا لینوکس یا مکینتاش اجرا می شود، یک برنامه دسکتاپ محسوب می شود که بازار کار بسیار خوبی دارد.

از جمله مهم ترین زبان های برنامه نویسی که به صورت حرفه ای و به بهترین نحو به شما کمک می کنند می توان به زبان برنامه نویسی جاوا و زبان برنامه نویسی سی شارپ اشاره کرد. برای شروع یادگیری آموزش جاوا می توانید به این لینک مراجعه کنید.

آموزش جاوا

سوال سوم: برنامه نویسی وب را از کجا شروع کنیم؟

هر وب سایتی که بازدید می کنید به یک زبان برنامه نویسی نوشته شده است. این زبان برنامه نویسی انواع مختلفی دارد که مهم ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب به ترتیب PHP و ASP.NET هستند. سایر زبان های برنامه نویسی وب به اندازه زبان های برنامه نویسی PHP و ASP.NET محبوب نیستند.

یکی از مزیت های برنامه نویسی تحت وب امکان کار به صورت آزاد و کار از راه دور می باشد که به همین دلیل یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی وب به شمار می روند. برای شروع یادگیری و تحصیلات PHP (PHP) می توانید به این لینک مراجعه کنید.

آموزش PHP

سوال چهارم: برنامه نویسی موبایل را از کجا شروع کنیم؟

هر برنامه ای که روی گوشی شما نصب شده باشد، چه گوشی شما از سیستم عامل اندروید یا اپل استفاده کند، در نهایت به یک زبان برنامه نویسی نوشته شده است. بسته به تعداد استفاده از یک سیستم عامل گوشی، محبوبیت برنامه نویسی در زبان برنامه نویسی سیستم عامل مربوطه بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال امروزه با افزایش استفاده از گوشی های اندرویدی، بازار برنامه نویسی اندروید بسیار داغ شده است. شما می توانید برنامه های اندروید را با زبان های برنامه نویسی مختلف بنویسید. زبان های برنامه نویسی سی شارپ، جاوا و … همگی به شما اجازه می دهند برای سیستم عامل های اندروید برنامه بنویسید.

سوال پنجم: زبان پایتون در برنامه نویسی چه جایگاهی دارد؟

برنامه نویسی پایتون این روزها بسیار محبوب شده است. زبان پایتون را می توان در نوشتن برنامه های ساده و اسکریپت نویسی و حتی هک و نفوذ تا نوشتن برنامه های موبایل و حتی طراحی وب سایت استفاده کرد. یادگیری پایتون به عنوان یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی در جهان این روزها بسیار محبوب شده است.

حتی افرادی که در زمینه های تخصصی غیر از برنامه نویسی کار می کنند، مانند شبکه و امنیت، می توانند از پایتون برای نوشتن اسکریپت های کاربردی استفاده کنند. پایتون از ماژول های مختلف برای نوشتن برنامه های مختلف برای پلتفرم های مختلف استفاده می کند. به عنوان مثال، پلتفرمی به نام جنگو برای نوشتن برنامه های کاربردی وب یا وب سایت ها در پایتون استفاده می شود. می توانید به دوره دسترسی داشته باشید آموزش جنگو جنگو به این لینک مراجعه کنید.

آموزش جنگو

سوال 6: دوره های آموزشی برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟

من شخصا معتقدم که برنامه نویسی یک هنر است. یک برنامه نویس با درک ماهیت و مفهوم و منطق برنامه نویسی می تواند به هر زبانی برنامه بنویسد. یک زبان برنامه نویسی فقط یک ابزار است و شما تصمیم می گیرید که بهترین زبان چیست و چه چیزی باید به چه شکلی نوشته شود.

اما پیشنهادات مختلفی برای مبتدیان وجود دارد. معمولاً برای شروع برنامه نویسی با یک دوره پایتون یا دوره ای که مفاهیم اولیه برنامه نویسی را به شما آموزش می دهد شروع می کنید و سپس به زبان های قدرتمندتری مانند سی شارپ یا جاوا می رسید.

با این حال، ما در این مقاله به زبان های برنامه نویسی سطح پایین صحبت نکردیم، که موضوعی کاملاً متفاوت است و در این مقاله گنجانده نشده است. فراموش نکنید پایتون، سی شارپ، جاوا قطعا یکی از گزینه های موفقیت شما خواهند بود، اما قطعیت انتخاب روش یادگیری برنامه نویسی بر اساس نیاز شما خواهد بود.

سوال هفتم: آیا نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی دارید؟ ج یا C++ وجود دارد؟

زبان های برنامه نویسی مانند C و C++ و حتی اسمبلی برای شروع یادگیری برنامه نویسی نسبتاً دشوار است و معمولاً برای افرادی که می خواهند برنامه نویسی را شروع کنند توصیه نمی شود. این نوع زبان‌های برنامه‌نویسی معمولاً برای برنامه‌نویسی هسته سیستم‌های عامل، برنامه‌های صنعتی و برنامه‌های هدف خاص استفاده می‌شوند و نسبت به بازار کار کمتر اما تخصصی‌تری دارند. این کاملا درسته که کسی که با این زبانها برنامه نویسی کرده به راحتی میتونه زبانهای سطح بالا رو یاد بگیره و مشکلی باهاش ​​نداره ولی هر کی طاووس بخواد مثل هندوستان میکشه.

در نهایت فراموش نکنید که برای آرامش خاطر، تحقیق کنید. به عنوان کلام پایانی به شما می گویم که چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد و فقط برنامه نویسان خوب و بد وجود دارند. منبع: وب سایت توسینسو

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.