هفته آینده مایکروسافت هوش مصنوعی GPT-4 را با قابلیت تولید ویدئو معرفی خواهد کرد


مایکروسافت نسخه جدید Bing را بر اساس یک مدل زبان توسعه داده است که نسخه پیشرفته‌تری از مدل مورد استفاده در ChatGPT (مدل GPT-3.5) است. مایکروسافت می گوید موتور جستجوی بینگ از مدلی به نام Prometheus استفاده می کند که میزبان تغییراتی برای بهینه سازی برای Bing است. با وجود تمام پیشرفت ها، Bing در واقع به مدل GPT 3.5 وابسته است.

GPT-3.5 عملکرد نسبتا کندی در تولید و نمایش نتایج دارد. همانطور که به نظر می رسد، این وضعیت در شرف تغییر است. به گفته Neowin، در هفته های آینده، Bing به لطف مدل GPT-4 در جستجو و نمایش اطلاعات سریعتر خواهد بود.

شعبه آلمانی مایکروسافت اعلام کرده است که مدل زبان GPT-4 هفته آینده در دسترس خواهد بود. آندریاس براونمدیر ارشد فناوری شعبه آلمان مایکروسافت ضمن اشاره به رونمایی از GPT-4 گفت: هفته آینده شاهد مدل های هوش مصنوعی جدیدی خواهیم بود که امکانات کاملا متفاوتی از جمله در زمینه ویدئو را ارائه می دهند.

فناوری OpenAI این شرکت به Bing اجازه می دهد تا از طریق متن با کاربر ارتباط برقرار کند، با این حال GPT-4 تعامل از طریق ویدیو و صدا را نیز امکان پذیر می کند.

این اولین بار نیست که از قابلیت های مدل GPT-4 در زمینه تولید ویدئو می شنویم. ماه گذشته گفته شد که OpenAI روی نسخه موبایل ChatGPT بر اساس مدل زبان GPT-4 کار می کند. امکان ساخت فیلم توسط هوش مصنوعی یکی از بارزترین ویژگی های این اپلیکیشن خواهد بود.