هشدار: مراقب توکن های جعلی مربوط به هوش مصنوعی بینگ مایکروسافت باشید


چند هفته پیش، مایکروسافت نسخه پیش نمایش بینگ جدید را در اختیار گروه محدودی از کاربران قرار داد. چت ربات هوش مصنوعی غول فناوری مستقر در ردموند در واقع از فناوری ChatGPT سفارشی شده استفاده می کند. اگرچه موتور جستجوی جدید مایکروسافت با پاسخ‌های عجیب و غریب و تهدیدآمیز به موضوعی داغ در فناوری تبدیل شده است، نه این پروژه و نه ChatGPT تاکنون هیچ فعالیتی در حوزه ارزهای دیجیتال نداشته‌اند. متاسفانه عده ای سودجو در حوزه ارزهای دیجیتال با سوء استفاده از شرایط موجود و محبوبیت چت ربات هوش مصنوعی مایکروسافت به کلاهبرداری از مردم می پردازند.

به گفته نیووین، هزاران توکن کریپتو جعلی منتشر شده است که همگی سعی دارند از لوگوی چت بات مایکروسافت و OpenAI برای فریب سرمایه‌گذاران استفاده کنند. وب سایت DeCrypt می گوید:

البته مایکروسافت هیچ بیانیه ای در مورد فعالیت های جدید بینگ در حوزه ارزهای دیجیتال منتشر نکرده و در مورد توکن های جعلی اظهار نظری نکرده است.

برخی از نشانه های کلاهبرداری مرتبط با Bing و ChatGPT جدید به عنوان HoneyPots شناخته می شوند. یک کلاهبرداری اساسی که در آن شخصی که توکن‌های جعلی را دارد یا ایجاد می‌کند، قول می‌دهد که اگر ابتدا مقداری پول برای او ارسال کنید، معمولاً پس از دریافت پرداخت، مقدار زیادی از توکن مورد نظر را برای شما ارسال خواهد کرد. خبری از این جنایتکاران نخواهد بود.

بنابراین، اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعال هستید، توصیه می شود با خرید توکن های جعلی مربوط به ChatGPT یا بینگ جدید مایکروسافت، سرمایه خود را در معرض خطر قرار ندهید.