هشدار جدی اتحادیه اروپا به تیک توک برای رعایت قوانین آنلاین


اتحادیه اروپا (EU) به TikTok هشدار داده است که اگر فعالیت‌هایش با قوانین و مقررات محلی در مورد سیاست‌های حفظ حریم خصوصی اعضای اتحادیه اروپا مطابقت نداشته باشد، با ممنوعیت مواجه خواهد شد. یکی از مقامات ارشد بازار داخلی اتحادیه اروپا به مدیر عامل TikTok گفته است که شبکه اجتماعی باید مدل کسب و کار خود را تا تاریخ 1 سپتامبر 2023 با قوانین خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا (DSA) هماهنگ کند.

تیری برتونکمیسر اتحادیه اروپا به نمایش زی چومدیرعامل تیک توک گفت:

با این حال، سخنگوی TikTok بیانیه ای را در وب سایت Gizmodo منتشر کرد و گفت:

DSA با هدف استانداردسازی قوانین محتوای آنلاین در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و وادار کردن شرکت‌ها به اتخاذ موضع قوی‌تر و فعال‌تر در خصوص شفافیت عملیاتی، تعدیل و حذف محتوایی که مقررات را نقض می‌کند، ایجاد شد.

کارولین گریرمدیر سیاست عمومی تیک توک در توییتی اعلام کرد برتون و چو در این دیدار آنها گفتگوی خوبی داشتند و شبکه اجتماعی مذکور از این فرصت برای تاکید مجدد بر تعهد خود به DSA استقبال کرد. گریر همچنین گفت که TikTok تلاش‌های خود را برای اطمینان از مطابقت فعالیت‌هایش با GDPR و آیین‌نامه عملکرد اطلاعات نادرست توضیح داده است. این شبکه اجتماعی می گوید که مهمترین اولویت امنیت کاربران است.

نشست مدیر عامل TikTok با مقامات اتحادیه اروپا پس از آن صورت می گیرد که این شبکه اجتماعی اعتراف کرد که چند تن از کارمندانش به اطلاعات دو روزنامه نگار دسترسی داشته اند تا منبع اطلاعات درز کرده به رسانه ها را دریابند. پس از اعلام این خبر، TikTok کارکنان مورد نظر را اخراج کرد چو وی با ارسال ایمیلی به سایر کارکنان گفت:

سایر رسانه های اجتماعی از جمله توییتر و متا نیز در هفته های اخیر تحت نظارت اتحادیه اروپا قرار گرفته اند. این دو شرکت قبلاً هشدارهایی از اتحادیه دریافت کرده اند مبنی بر اینکه در صورت عدم رعایت قوانین DSA تا اول سپتامبر سال جاری با جریمه و ممنوعیت مواجه خواهند شد.