هزینه ساخت ساعت گوگل پیکسل 123 دلار است


گوگل سال گذشته پیکسل واچ را معرفی کرد و این محصول را با برچسب 349 دلار در بازار آمریکا عرضه کرد. اما به نظر شما هزینه ساخت ساعت هوشمند گوگل چقدر است؟ گزارش جدید Counterpoint نشان می دهد که هزینه های اولیه مورد نیاز برای هر ساعت محصول مورد نظر 123 دلار است.

رقم اعلام شده برای هزینه های ساخت پیکسل واچ شامل هزینه های تحقیق و توسعه و بازاریابی نمی شود. سامسونگ به دلیل تولید تراشه، فرستنده LTE و همچنین برخی از قطعات دیگر ساعت پیکسل، یکی از ذینفعان اصلی گوگل واچ است، به طوری که 20 درصد از هزینه تولید محصول مورد نظر به این شرکت کره ای تعلق می گیرد. پردازنده NXP و حافظه ساخت کینگستون نیز در این ساعت وجود دارد که ۲۷ درصد از هزینه های ساخت را به خود اختصاص داده است.

به گفته GSMArena، دومین ذینفع بزرگ توسعه ساعت هوشمند گوگل، BOE است زیرا نمایشگر 1.2 اینچی OLED را به غول جستجوی اینترنتی می فروشد. یعنی 14 درصد از هزینه تولید محصول مذکور به شرکت چینی BOE تعلق می گیرد. تراشه های جی پی اس، وای فای و بلوتوث نیز توسط شرکت Broadcom ساخته شده اند و قسمت مورد نیاز برای پشتیبانی از eSIM و سیستم پرداخت گوگل نیز توسط STMicroelectronics تولید شده است.

سنسور 6 محوره و قطب نمای دیجیتال ساعت پیکسل نیز توسط STMicroelectronics و سنسور ضربان قلب توسط Texas Instruments ساخته شده است.