هزینه روزانه ChatGPT به 700 هزار دلار می رسد!


دیلن پاتلتحلیلگر ارشد موسسه SemiAnalysis در گزارشی اختصاصی از هزینه های خدمات چت JPT رونمایی شد. او ادعا می کند که نگهداری ChatGPT تقریباً 700000 دلار در روز هزینه دارد OpenAI قرار می دهد به طور متوسط، هزینه هر سوالی که از چت ربات مورد نظر بپرسید 36 سنت است.

مطابق با Digital Trends، هزینه های سنگین ChatGPT مایکروسافت را به فکر ساخت یک پردازنده انداخته است هوش مصنوعی اختصاصی برای فعال کردن پردازش ChatGPT با هزینه کمتر.

بسیاری از شبکه های اجتماعی محبوب چندین سال طول کشید تا به 100 میلیون کاربر دسترسی پیدا کنند، اما ChatGPT در حدود دو ماه به این رکورد تاریخی دست یافت. از آن زمان، ترافیک ChatGPT بسیار سنگین شده است و کاربران گاهی اوقات با خطاهای پر ظرفیت مواجه می شوند.

به منظور کسب درآمد و ارائه خدمات پایدارتر، OpenAI اعلام کرد که نسخه پلاس ChatGPT را با قیمت ماهانه 20 دلار در دسترس کاربران قرار می دهد. مشخص نیست چه تعداد از کاربران ChatGPT مشترک سرویس پلاس شده اند.

OpenAI برای پردازش ChatGPT و سایر خدمات از از تراشه های گرافیکی انویدیا استفاده می کند. تحلیلگران تخمین می زنند که OpenAI تنها در سال جاری به 30000 خواهد رسید تا خدمات خود را حفظ کند این به یک تراشه گرافیکی جدید نیاز دارد.