هزینه اشتراک نسخه حرفه ای ChatGPT AI احتمالا 42 دلار در ماه خواهد بود


با این حال، سوال مهمتر این است که اشتراک ChatGPT Pro چقدر هزینه دارد. به گزارش The Verge، بسیاری از کاربران این چت بات در Discord خشم و ناامیدی خود را نسبت به هزینه 42 دلاری برای اشتراک پولی ابراز کرده اند.

یکی از کاربران می گوید:

کاربر دیگری می گوید:

به طور مشابه، یکی دیگر از کاربران ChatGPT در مورد هزینه اشتراک پرداختی این چت بات گفت:

همانطور که در بررسی های کاربران مشاهده می شود، قضاوت آنها در مورد قیمت اشتراک پولی ChatGPT Pro به خدماتی که این طرح ارائه می دهد بستگی دارد. برخی از افراد از این چت بات برای سرعت بخشیدن به کار خود استفاده می کنند و احتمالاً هزینه 42 دلاری در ماه برای آنها منطقی است. با این حال، کاربران معمولی باید امیدوار باشند که اشتراک رایگان در دسترس باقی بماند و همان ویژگی‌های نسخه حرفه‌ای را حفظ کند، البته در آینده با پاسخ‌گویی کندتر. با این حال، ارائه یک سرویس پولی می تواند به طور موثر نشان دهد که مردم واقعا چقدر مایل به استفاده از ابزاری مانند ChatGPT هستند. البته با توجه به اینکه در حال حاضر سرویس مشابه دیگری وجود ندارد، قیمت ماهانه 42 دلار برای دسترسی به نسخه حرفه ای این چت بات اولین تلاش جنجالی OpenAI برای عمومی کردن آن است.

به نظر می رسد امسال شاهد انفجار بازار چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی باشیم. سیستم‌های رقیب ChatGPT در حال حاضر در حال توسعه هستند، از جمله Claude که توسط برخی از کارکنان سابق OpenAI راه‌اندازی شد. البته، کلود در حال حاضر در مرحله بتا و در دسترس بسیار محدود است.