هر آنچه در مورد پیکسل 8، پرچمدار 2023 گوگل، و آنچه می خواهیم ببینیم می دانیم


رسانه ها WinFuture ابتدا گزارش شد که سری پیکسل 8 از نسل بعدی تراشه Tensor با نام رمز “زوما” استفاده خواهد کرد. کمی بعد، این با یک جدول زمانی گوگل پیکسل فاش شد.

در مورد مشخصات و قابلیت های Tensor G3 چیزی گفته نشده است. اما ما امیدواریم که گوگل به هسته‌های CPU مدرن‌تری روی آورد. زیرا Tensor G2 هنوز چندین نسل از آخرین هسته های ARM عقب است. در ماه فوریه، شواهدی وجود داشت که نشان می‌داد ممکن است گوگل واقعاً این مسیر را طی کند و هسته‌های مدرن‌تری را جمع‌آوری کند.

در اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 14، میشال رحمان قابلیتی به نام Advanced Memory Protection را کشف کرد. این ویژگی از بروز خطا در مدیریت حافظه در زبان های برنامه نویسی بومی مانند Memory Tagging Extension (MTE) در CPU های ARMV9 جلوگیری می کند.

در بررسی های مختلف گفته شده است که پیکسل 7 گرمای زیادی تولید می کند. پیش بینی می شود در تراشه جدید شاهد چنین مشکلی نباشیم و خنک تر باشد. علاوه بر این، رسانه ها Winfuture همچنین به 8 گیگابایت رم برای پیکسل 8 معمولی و 12 گیگابایت رم برای مدل پرو اشاره کرده است که مطابق با سری پیکسل 7 است.

همچنین رسانه ها Winfuture این ادعا می کند که وضوح صفحه نمایش پیکسل 8 2268 در 1080 پیکسل و وضوح صفحه نمایش پیکسل 8 پرو 2822 در 1344 خواهد بود. وضوح دوم در مقایسه با پنل های 1440p پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 7 کمی کمتر هستند.

پیکسل 8 معمولی احتمالاً باتری 4300 میلی آمپر ساعتی یا بیشتر خواهد داشت. در حالی که پیکسل 8 پرو ممکن است باتری 5000 میلی آمپر ساعتی را حفظ کند. در مورد سرعت شارژ نیز امیدواریم شاهد کاهش چشمگیر زمان انتظار برای شارژ کامل این گوشی ها باشیم.