هر آنچه از iOS 17 انتظار داریم


در حالی که کاربران اندروید می توانند به راحتی برنامه ها را از منابع مختلف دانلود و نصب کنند، کاربران اپل باید از اپ استور برای دانلود برنامه ها استفاده کنند. اتحادیه اروپا برای مدت طولانی در تلاش است تا اپل را متقاعد کند که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را بدهد. اکنون، شایعات حاکی از آن است که اپل در حال برنامه ریزی برای امکان دانلود برنامه ها از منابعی غیر از اپ استور در iOS 17 است، بنابراین شاید این اتحاد توانسته است اپل را متقاعد کند که این ویژگی را به iOS اضافه کند.

در حالی که کاربران با جیلبریک کردن گوشی از چنین محدودیت هایی عبور می کنند، بدون شک روش ارائه شده توسط اپل بسیار آسان تر و ایمن تر خواهد بود. زیرا دلیل اصلی اپل برای ارائه چنین محدودیتی آسیبی است که هنگام نصب اپلیکیشن از منابع غیر رسمی گوشی را تهدید می کند.

صفحه اصلی را سفارشی کنید

متاسفانه فروشگاهی برای تغییر تم در آیفون ها وجود ندارد و اگر از رابط کاربری فعلی خسته شده اید، نمی توانید از تم های مختلف برای طراحی مجدد رابط کاربری استفاده کنید. در حالی که اپل ممکن است تمایلی به ارائه فروشگاهی مانند MIUI یا ColorOS نداشته باشد. افزودن فروشگاهی تحت کنترل خود اپل که هر چند ماه یکبار طرح های جدیدی ارائه می دهد، ایده بدی به نظر نمی رسد.

شماره گیری پیش بینی شده (T9)

در گوشی های اندرویدی، هنگامی که شماره گیری را شروع می کنید، سیستم عامل به طور خودکار شماره را با مخاطبین مطابقت می دهد. این قابلیت همیشه در اندروید وجود داشته است و بر اساس آن کاربر نیازی به جستجوی مخاطب ندارد و تنها بخشی از شماره را وارد می کند; کاربر در iOS باید کل شماره را تایپ کند تا مخاطب مورد نظر نمایش داده شود. همچنین معرفی ویجت قدیمی Favorite Contacts حرکت خوبی در قسمت تماس iOS 17 خواهد بود.

iOS 16 به تازگی با ویژگی های جذاب در دسترس کاربران اندرویدی قرار گرفته است. اما مشکلات زیادی به همراه داشت. جدا از مشکلات سخت افزاری، برخی از کاربران با خطاهای بصری مانند ناپدید شدن ویجت ها یا خراب شدن و یخ زدن آیفون مواجه شدند. بنابراین نمی توان مطمئن بود که غول فناوری قصد دارد ویژگی های جدیدی اضافه کند یا فقط به فکر به روز رسانی برای رفع اشکالات iOS 16 است. با این حال، هنوز زمان زیادی تا معرفی iOS 17 باقی مانده است و احتمالا اپل یک ایده کلی از تغییرات این نسخه از سیستم عامل دارد. از iOS 17 چه انتظاری دارید؟