هدف ایلان ماسک برای توییتر، زیرا او نیروهای جدید استخدام می کند: یک میلیارد کاربر در سال آینده


الون ماسک اسلایدهایی را منتشر کرده است که در جلسه داخلی توییتر برای اعلام آغاز جذب نیروهای جدید به نمایش درآمد. این استخدام در حالی صورت می گیرد که ایلان ماسک بیش از نیمی از کارکنان توییتر را در هفته های اخیر اخراج کرده است. در همان زمان صدها نفر نیز استعفا دادند.

طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک هنوز جزئیات خاصی در مورد نحوه استخدام کارمندان جدید ارائه نکرده است.

مدیر عامل و مالک جدید توییتر می گوید توییت های نفرت کمتر از همیشه محبوب هستند و پروژه عظیم جعل هویت افراد مشهور که منجر به سرویس 8 دلاری Twitter Blue شد، شکست خورده است. این ادعاها بر اساس داده های ثبت شده تا اواسط این ماه (کمتر از دو هفته پیش) است.

ایلان ماسک خود را مدافع آزادی بیان می داند و به دنبال کاهش سخت گیری های توییتر است. همین موضوع باعث شده تا تعدادی از شرکت های تبلیغاتی همکاری خود را با توییتر به طور موقت متوقف کنند. برندهای بزرگی مانند جنرال موتورز گفته اند که نمی خواهند روی پلتفرمی کار کنند که انجمنی برای گسترش نفرت است.

مقالات مرتبط:

طبق اسلایدهای توییتر، ثبت نام کاربران جدید به «بالاترین سطح تاریخ» رسیده است و در بازه زمانی هفت روزه منتهی به 16 نوامبر (25 آبان) روزانه به طور میانگین دو میلیون کاربر جدید به این شبکه اجتماعی پیوسته اند.

ایلان ماسک در توییتی نوشته است که انتظار دارد تعداد کاربران فعال ماهانه توییتر در 12 تا 18 ماه آینده به بیش از یک میلیارد برسد. تعداد کاربران فعال در حال حاضر یک چهارم این مقدار است.

ایلان ماسک گفته است که نسخه جدید سرویس اشتراک گذاری توییتر در روزهای آینده از راه خواهد رسید. سرویس جدید توییتر Verified حساب های شخصی، سازمانی و دولتی را با تیک هایی از رنگ های مختلف جدا می کند. توییتر با این سرویس به دنبال کاهش وابستگی خود به تبلیغات است.