هدست واقعیت ترکیبی اپل را قادر می سازد تا با صفحه کلید مجازی تایپ کند


در حالی که اپل هنوز تولید هدست واقعیت ترکیبی را تایید نکرده است، بسیاری از افشاگران معتقدند که هدست این شرکت در ژوئن 1402 معرفی خواهد شد. مارک گارمناین افشاگر باتجربه در گزارشی اختصاصی می گوید که احتمالاً نسل اول هدست اپل برخلاف نسل اول اپل واچ به آیفون وابسته نخواهد بود.

گارمین می گوید آخرین نمونه های اولیه هدست واقعیت ترکیبی اپل را می توان بدون دسترسی به آیفون اجرا کرد. کاربر می تواند محتوای مورد نظر را در iCloud آپلود کرده و سپس آن را مستقیماً در هدست دانلود کند. هدست واقعیت مختلط اپل یک کنترلر مجزا ندارد و در عوض حرکات دست را زیر نظر دارد.

یکی از ویژگی های هیجان انگیز هدست اپل استفاده از کیبورد مجازی خواهد بود. به گونه ای که کاربر می تواند جملات مورد نظر خود را بدون دست زدن به هیچ موردی در دنیای واقعی (مانند صفحه نمایش یا صفحه کلید فیزیکی) تایپ کند. ظاهراً این ویژگی در نمونه های آزمایشی هدست وجود دارد. اما ممکن است به نمونه نهایی نرسد.

اولین هدست اپل که احتمالا Reality Pro نام دارد، در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2023 رونمایی خواهد شد. در بهترین حالت ممکن، این محصول اواخر سال 2023 روانه بازار خواهد شد. گارمین می گوید اپل در حال حاضر کار روی مدل های دیگر هدست خود را آغاز کرده است. گفته می شود مدل اول 3000 دلار قیمت دارد.

اپل احتمالاً در اواخر سال 2024 یا اوایل سال 2025 مدل دوم هدست خود را با قیمت ارزان‌تری عرضه خواهد کرد. این هدست جدید از پردازنده ضعیف‌تر و نمایشگر با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌کند و با نام احتمالی Reality One عرضه می‌شود.

گارمین می گوید اپل در حال کار بر روی نسل دوم Reality Pro با تمرکز ویژه بر بهبود قدرت پردازش است. اولین مدل از این هدست با پردازنده M2 به همراه تراشه مجزا برای پردازش محتوای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده روانه بازار خواهد شد.

اپل در ابتدا قصد داشت نسل اول این هدست را بسیار قدرتمندتر کند. گفته می‌شود این هدست دارای یک محفظه خارجی مجزا است که به صورت بی‌سیم به دستگاه متصل می‌شود و انرژی اضافی را تامین می‌کند. جانی آیوطراح ارشد سابق اپل با این ایده مخالفت کرده است.