هایسنس از درخشان ترین تلویزیون miniLED خود رونمایی کرد


با وجود روشنایی بالا، هایسنس می گوید که به لطف بیش از 5000 ناحیه کم نور، می تواند کنترل بالایی بر روی این روشنایی داشته باشد. دیوید گلد، مدیرعامل این شرکت در بیانیه ای مطبوعاتی گفت:

مهندسان ما وظیفه داشتند بهترین تلویزیون LED موجود را ایجاد کنند و محصول نهایی را با پلت فرم جدید ULED X تحویل دهند.مدیرعامل هایسنس

QLED ها در واقع LCD هایی هستند که اولین بار توسط سامسونگ ساخته شده اند و از فناوری نقاط کوانتومی برای بهبود کیفیت تصویر استفاده می کنند. به گفته سامسونگ، QLED ها روشنایی بیشتری نسبت به سایر نمایشگرها تولید می کنند و سیاهی عمیق تری را نمایش می دهند، زیرا نقاط کوانتومی، زمانی که در معرض نور قرمز قرار می گیرند، رنگ های روشن تری با طول موج خاصی تولید می کنند که برای استفاده در LCD ها ایده آل است.

Hisense ادعا می کند که UX اولین الگوریتم کنترل نور 16 بیتی را در صنعت تلویزیون دارد که کم نور دقیق تر و جلوه های رنگی صاف تر را ارائه می دهد:

این تلویزیون سه برابر بیشتر از تلویزیون‌های OLED کنتراست محیطی و دو برابر دامنه دینامیکی گسترده‌تر نسبت به آن‌ها ارائه می‌کند.

پردازش تصویر در UX با کمک چیپست Hi-View Engine X Hisense و الگوریتم کیفیت تصویر جدید با هوش مصنوعی انجام می شود، اما این شرکت در مورد سایر ویژگی های تلویزیون درخشان خود مانند پشتیبانی از HDMI 2.1 یا عملکرد صحبت نکرد. سیستم مورد استفاده . گزارش ها نشان می دهد که UX از Dolby Vision، Wi-Fi 6e، NextGen و فناوری Freesync Premium Pro AMD پشتیبانی می کند.

در بخش صوتی، UX به سیستم صوتی جدید و توسعه یافته CineStage X مجهز شده است که بیش از 80 وات قدرت دارد و از هفت بلندگو و سیستم صوتی چند کاناله 4.1.2 با Dolby Atmos استفاده می کند. هنوز اطلاعاتی از زمان عرضه UX به بازار و قیمت این تلویزیون در دست نیست.