هارمونی OS 4 آپدیت بزرگ بعدی سیستم عامل هواوی خواهد بود


انتظارات از نسل بعدی سیستم عامل سفارشی هواوی با نام HarmonyOS 4 در حال افزایش است و این پلتفرم می تواند تجربه کاربری جدیدی را برای ارمغان به ارمغان بیاورد. اطلاعات لو رفته در Weibo نشان می دهد که این شرکت چینی در حال کار بر روی نسخه چهارم HarmonyOS است.

به گفته هوآوی مرکزی، هارمونی او اس 4 با تغییرات اساسی در طراحی و ویژگی ها عرضه خواهد شد و تجربه کاربری را بهبود می بخشد. علاوه بر این، اخباری در مورد HarmonyOS 3.1 منتشر شده است. سیستم عاملی که گوشی های سری P60 هواوی به صورت پیش فرض اجرا می شود. این به روز رسانی در واقع به عنوان یک نسخه بهبود یافته از HarmonyOS 3.0 در نظر گرفته می شود.

بنابراین انتظار می رود هارمونی OS 4 به عنوان آپدیت بزرگ بعدی هواوی در دسترس باشد.

هواوی در کنفرانس توسعه دهندگان خود در سال 2021 از نسخه بتا سیستم عامل Harmony OS 3 رونمایی کرد. از سوی دیگر، نسخه نهایی آپدیت مذکور در جولای 2022 برای عموم منتشر شد. هواوی در کنفرانس توسعه دهندگان 2022 از سیستم عامل HarmonyOS 4 رونمایی نکرد، اما از چند سرویس جدید و همچنین HarmonyOS 3.1 رونمایی کرد.

ظاهرا هوآوی قصد دارد آپدیت Harmony OS 3.1 را به صورت پیش فرض با گوشی های سری P60 ارائه کند و سری Mate 60 با هارمونی OS 4 در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهد شد.

با این حال، هواوی به طور رسمی جزئیاتی در مورد ویژگی ها و رابط کاربری Harmony OS 3.1 یا Harmony OS 4 فاش نکرده است.

اولین نسخه هارمونی او اس در سال 2019 برای نمایشگرهای هوشمند هواوی عرضه شد و سپس به دیگر محصولات این شرکت راه یافت. سیستم عامل هارمونی با استفاده از قدرت API های رایج، تجربه ای یکپارچه و همه جانبه را در میان تمامی دستگاه های مجهز به این سیستم عامل ارائه می دهد.

برای مثال، می‌توانید تمام دستگاه‌های خانه هوشمند و اینترنت اشیا (IoT) خود را مستقیماً از تلفن هوشمند خود کنترل کنید. علاوه بر این، برخی دیگر از شرکت ها نیز با همکاری هواوی محصولات جدیدی را بر اساس سیستم عامل هارمونی توسعه داده اند و به این ترتیب نقش موثری در رشد این اکوسیستم ایفا می کنند.